زاینده رود آبی می شود | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 60530
  سرویس خبری: اجتماعی,اخبار ویژه,سرخط اخبار
  تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ۰۵:۲۳
  زاینده رود
  چاپ خبر

  امشب؛

  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امشب، زاینده رود بعد از مدتها آب دار می شود و فردا نیز آب به تالاب گاوخونی می رسد.

  به گزارش هادیان البرز به نقل از واحد مرکزی خبر، معصومه ابتکار در نشست خبری بعد از جلسه هیئت وزیران افزود: امیدواریم با مدیریت منابع آب به ویژه در بخش کشاورزی دیگر شاهد شرایط سخت همانند زاینده رود و دریاچه ارومیه نباشیم.

  تغییر نوع کشت زمینهای اطراف دریاچه ارومیه

  ابتکار در توضیح بیشتر مصوبه امروز هیئت وزیران که براساس آن ۷۲۹ میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص یافت، گفت: موضوع تغییر کشت چغندر قند به گندم در این حوزه و تامین هزینه خسارت به کشاورزان در مصوبه امروز درنظر گرفته شده است.

  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه طرح اصلاح کشت چغندرقند به گندم به صورت آزمایشی در ۴۱ روستای اطراف حوزه آبریز دریاچه ارومیه انجام می شود گفت: با تکمیل این طرح پیش بینی می شود مصرف آب تا ۳۰ درصد کاهش یابد و از طرفی با افزایش ۲۰ درصدی بهره وری در بخش کشاورزی در این حوزه آبریز مواجه خواهیم شد.

  ابتکار همچنین در باره پرونده های زمین خواری با اشاره به اینکه  هفته ای چهار یا پنج مورد رفع تصرف از منابع طبیعی داریم گفت: در حوزه لواسانات و ورجین رفع تصرف انجام شده و به محیط زیست منطقه بازگشت داده شده است.

  ابتکار به موضوع طرح گرد و غبار نیز اشاره کرد و گفت: تفاهم نامه های اجرایی با هیئت عراقی امضا شده است اما به علت مسایل امنیتی در عراق اجرای این تفاهم نامه ها به تعویق افتاده است.

  ابتکار افزود: از طرفی طرح مقابله با گرد و غبار در سطح استان ها نهایی و در برخی جاها درحال اجراست.

  ماجرای بنزینهای آلوده

  ابتکار در ادامه نشست خبری به موضوع بنزین های آلوده اشاره کرد و افزود: دادگاهی که در این باره تشکیل شده براساس شکایت تعدادی از شهروندان بوده است و محیط زیست نیز به عنوان مطلع دعوت شد و اطلاعاتی را ارائه کرد.

  ابتکار با بیان اینکه براساس آن بنزین های تولیدی پتروشیمی ها کلا از چرخه تولید خارج شد گفت: بعد از آن در شهرهای بزرگ شاهد تنفس هوای بهتری بودیم .

  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: درباره بنزین های تولید داخل کمیسیون انرژی گزارش علمی و دقیقی تهیه کرد اما شاید گزارش برخی کمیسیون های دیگر مجلس متفاوت از آن باشد.

  ابتکار گفت: ما در مقابل مجلس پاسخگو هستیم و گزارش دقیق بنزین های آلوده هم اکنون روی پرتال دولت و محیط زیست موجود است.
  تاريخ ۱۴ آبان ۱۳۹۳      


  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  
  1. طراحی سایت :

   خدا کنه زودتر پر آب شه

  2. چاپ کاتالوگ :

   خدارو شکر ان شالله برکت زیادتر شه.

  3. Ali :

   خدا رو شکر ، انشااله که همیشه پر آب باقی بمونده

  منتظر نظر شما هستیم !