9 دی روز بیعت دوباره ملت با ولایت و رهبری بود | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 68179
  سرویس خبری: اخبار ویژه,اختصاصی,اسلایدر,البرز,دانشگاه,سرخط اخبار,کرج,گفتگو
  تاریخ انتشار : ۰۹ دی ۱۳۹۳ - ۰۷:۳۸
  photo_2014-12-30_06-53-32
  چاپ خبر

  مدير حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان استان البرز در گفتگو با هادیان البرز:

  مدیر حوزه علوم اسلامی استان البرز با اشاره به خروش ملت در پاسخ به دشمنان نظام و انقلاب گفت: ۹ دی روز بیعت دوباره ملت با ولایت و رهبری بود.

  سرویس فرهنگی “هادیان البرز“،

  حجت الاسلام والمسلمین اصغر شایسته دستجردی، مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان استان البرز در گفتگویی با خبرنگار هادیان البرز به بررسی و بازخوانی وقایع سال ۸۸ پرداخت که در ادامه مشروح این گفتگو را می خوانید:

  تحلیل شخصی شما از وقایع سال ۸۸ و ۹ دی چیست؟

  بسم الله الرحمن الرحیم و ایاه نستعین و هو خیر ناصر و معین.

  در فتنه ۸۸ که سالها دشمنان خارج و خوارج به اصطلاح روشنفکر داخل با دستهای چدنی و دستکشهای مخملی روی آن برنامه ریزی کرده بودند، بفرموده مقام عظمای ولایت اگر یک دهم این فتنه برای هر کشور و حکومتی پیش می آمد آن کشور و آن دولت از بین می رفت.

  بنظر بنده وقایع ۸۸ باعث شد که بیماریهای زیر پوستی و چرک دمل ها و غده های متعفن مخفی که همان جریان نفاق پنهان و توطئه ها و خیانت ها بود، آشکار شود و بروژ پیدا کند و در نهایت با مشارکت مردم در چنین روز مبارکی یعنی ۹ دی ان شاءالله به درمان و یا ریشه کنی بیانجامد.

  امام خامنه ای(حفظه الله) فرمودند: در قضایای ۹ دی، عاشورا به کمک ملت آمد و حماسه بزرگ و ماندگاری را خلق کرد.
  به نظر بنده، در روز ۹ دی مردم از خیلی از خواص جلو افتادند و خواص را مرز بندی کردند، در واقع خواص بی خاصیت را از خواص با خاصیت جدا نمودند. بیعت دوباره با ولایت و امام خامنه ای داشتند. روزی راخلق کردند که در تاریخ ماندگار شد و خواب دشمنان را به کابوسی وحشتناک تبدیل نمودند و این حرکت و در عرصه بودن برگرفته از مکتب عاشورای حسین علیه السلام است. که امام خامنه ای (حفظه الله) دراین زمینه میفرمایند: در قضایای ۹ دی، عاشورا به کمک ملت آمد و حماسه بزرگ وماندگاری را خلق کردند.

  به نظر شما این وقایع چه اثرات و نتایجی در فضای جامعه داشت؟

  از مهمترین نتایج ۹ دی مرز بندی بین حق و باطل و روشن شدن و آگاه شدن جوانان مخصوصا نسل سوم انقلاب بود که منجر به شناخت دقیق از دشمن داخل و خوارج اندرونی و بیرونی و شناسایی تکنیک ها و تاکتیکهای جنگ ترم و برنامه های دشمنان شد که این یعنی بصیرت؛ این یعنی مایوس کردن و ناامیدی دشمنان.
  رفتار بزرگان مانند مقام معظم رهبری و گروه معروف به ساکتین را چطور تحلیل می کنید؟

  کشتی وقتی مسافرین را بسلامت به ساحل امن آرامش میرساند که اولا کشتی از استحکام لازم و کافی برخوردار باشد؛ ثانیا ناخدای ماهر، توانا و راه بلد باید سکاندار این کشتی باشد زیرا دریا مواج و پر تلاطم است. در وقایع ۸۸ خیلی از مردم بیش از پیش به الهی بودن این کشتی و ناخدایش پی بردند. در بحران هاست که قدرت یک رهبر از همه نظر سنجیده میشود که چون مجال نیست فقط باید بگویم به صحبت ها و اقرار های دشمنان مقام معظم رهبری در مورد مدیریت بحران معظم له رجوع شود.

  در این حوادث خیلی ها هم سکوت اختیار نمودند جایی بود که انسان لااقل باید موضع خودش را مشخص میکرد که این حداقل کار و کف کار بود که متاسفانه با سکوتشان گناهی بزرگ را مرتکب شدند…که ان شاءالله جزء توابین باشند بلکه در این دنیا استحاله شوند.

  عملکرد نیروی انتظامی، سپاه و بسیج را در آن دوران چطور ارزیابی می کنید؟

  در فتنه ۸۸عملکرد نیروهای نظامی و نیروی مردمی بسیج بسیار ارزنده و تحسین برانگیز بود البته اشتباهاتی هم در این جریانات بوجود آمد که بعضا فردی بود و نباید به پای همه نیروها گذاشت کما اینکه رسانه های بیگانه یکی از ماموریت هایشان این بود و یا اینکه به دروغ اعمالی به این افراد نسبت داده میشد. در این سال ارزش نیروهای متعهد نظامی وبسیجی بیشتر از گذشته برای این انقلاب روشن شد.
  موضع دولت فعلی در این زمینه را چگونه تحلیل می کنید؟

  در مورد موضع دولت فعلی در این باره بنده معتقدم که رییس محترم جمهور بارها از وقایع و جوادث بعد از انتخابات سال ۸۸ بعنوان فتنه یاد کرده است که حتی باعث موضع گیری و دلگیری بعضی از احزاب و یا جناح به اصطلاح اصلاح طلب شده است.

  البته. بعضی از فعالان دولت فعلی متاسفانه جزء ارکان فتنه بودند که ان شاءالله توبه کردند اما… بگذریم، چون مجال تنگ است پیشنهاد میکنم دوستان فیلم “لکه” برگزیده جشنواره فیلم عمار، راببینند تا پاسخ بسیاری از این دست سوالات برایشان روشن شود.

  والعاقبه للمتقین…

   

  دانلود تیزر فیلم لکه از اینجا
  تاريخ ۹ دی ۱۳۹۳      
  ,, , , , , , ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  
  1. amir :

   کاش همه به اندازه شما با صراحت صحبت میکردن و از خواص بی خاصیت نمیترسیدن

  2. سروش :

   حاجی شما که داخل حمله ی گاز انبری آقایونی که در لباس برادران دایم البرکاتو بسیج و نیروی انتظامی نبودین که در مورد درستی کار ایشان قضاوت کنید

  3. یاسر :

   کاش همه کسانی که به اندازه شما بصیرت داشتن در مورد این موضوع صحبت میکردن که سو تعبیر پیش نمی اومد

  منتظر نظر شما هستیم !