اوه اوه، چه قدر ترافیک! | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 75914
  سرویس خبری: اختصاصی,البرز,سرخط اخبار,یادداشت
  تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۰
  10
  چاپ خبر

  یادداشت/

  یهو یادم افتاد که فردا ۲۲ بهمن و تعطیل رسمی، ملتم که دوباره وقت گیر آوردن دارن میرن مسافرت!

  این چه مملکتی است که تقی به توقی می خوره تمام خیابون ها پر از ماشین میشه؟! همین سه شنبه ای که گذشت داشتم از محل کارم برمی گشتم کرج، رسیدم به آزادگان؛ دیدم وای چه قد ماشین! با خودم گفتم آخه ساعت ۲ بعدازظهر روز سه شنبه، آزادگان که نباید شلوغ باشه!

  10

  یهو یادم افتاد که آهان فردا ۲۲ بهمن و تعطیل رسمی، ملتم که دوباره وقت گیر آوردن دارن میرن مسافرت! خلاصه ما گیر افتادیم تو یک ترافیک سنگین، ایشالا که برای کسی پیش نیاید چون واقعاً آدم کلافه میشه، خصوصاً وقتی که تنها باشی؛ معمولاً همه تو این طور مواقع چون کاری از دست آدم بر نمیاد، افراد شروع میکنند به فکر کردن و اعتراض کردن، خب منم مثل بقیه مردم هم داشتم فکر می کردم هم اعتراض. راست و حسینی شو بگم اولین دغدغه ام این بود که خدایا این پیکان ما خراب نشه تو راه بمونم، این دغدغه رو با توسل و توکل حل کردم، دومین دغدغه ام این بود که گفتم ای بابا مگه فردا ۲۲ بهمن نیست، پس چرا ملت دارن میرن مسافرت؟!

  این دغدغه رو هم این جوری برطرف کردم که: مگه هرکی تو این ترافیک گیر افتاده قراره که راهپیمائی ۲۲ بهمن شرکت نکنه؟ نخیر، خیلی ها مثل خودم هستند و یک مقصدی دارند اما قطعا راهپیمائی فردا رو شرکت خواهند کرد، و ثانیا مگه قراره همه در تهران راهپیمائی کنند؟! خب یک عده ای هم میرن شهرستان خودشون به اتفاق بستگان شون به راهپیمائی شرکت می کنند و… بله البته یک عده ای هم یا از روی جهل یا عناد، کفران نعمت کرده به جای راهپیمائی به خوشگذرانی کاذب می پردازند.

  خلاصه این دغدغه رو هم برطرف کردم، بعدشم، یه نگاهی کردم به مردم دیدم الحمدلله چه قد شاد هستند، با خودم گفتم خدارو شکر همین یکی از علامت های عدم تاثیر تحریم های ظالمانه ی دشمن می تونه باشه، چون اگر تحریم ها به طور کامل تاثیر داشت، مردم حقیقتاً باید از گشنگی می مردن چه برسه به اینکه کلی دارن خرج میکنن تا برن مسافرت و عشق و حال کنن. پس الحمدالله اگرچه مردم مشکل اقتصادی دارند اما افسرده و منزوی نیستند، چون هدف دشمنان این ملت، همین بود. و حقیقتاً خدارو شکر کردم بابت اینکه خدا چه اقتداری به این نظام ما داده است! که توانسته در برابر این همه مشکلات اقتصادی و… که دشمنان درست کرده اند، یک رفاه و نشاط نسبی را برای مردم فراهم کند. چون واقعاً یکی از دلائل مهم ترافیک همین زیاد بودن ماشینه که الحمدالله مردم ایران از یک استطاعت نسبی مالی برخوردار هستند که هرکسی می تونه ماشین داشته باشه و بیاد تو خیابونا و بره مسافرتو…. همین مردم ۵۰ سال پیش در دوران حکومت پهلوی وقتی می خواستند جائی برند یا باید پیاده می رفتند یا باید با چهار پا می رفتند. کسی هم جرات نداشت چیزی بگه، اما در این نظام مردم چنان آزادی بیان دارند که به  راحتی به خاطر یه ترافیک، از بالا تا پائین مسئولین این  نظام را به باد انتقاد و اعتراض می گیرند.
  تاريخ ۲۵ بهمن ۱۳۹۳      
  ,, , , , ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  
  1. نقدی :

   با سلام و عرض ارادت خدمت نویسنده محترم
   بار علمی مطالب باعث استحکام و قوت بیشتر نوشته ها می شود
   البته به لطف خدا ممیز اصلی نوشته های شما نسبت به سایرین داشتن ساختاری منطقی و بالطبع به خاطر سرشار بودن از مطالب علمی و دقیق، وزین و قابل استفاده است.

   انشالله از این نقطه قوت غافل نشوید
   یا حق

  2. محمدجواداصغری :

   با سلام
   مطلب زیبای شما را مطالعه کردم و بسیار خرسند شدم.
   مطلب شما دارای {(واقعیت +طنز+مباحث منطقی)+اخلاص= موفقیت }بود.
   تشکر
   ان شاء الله موفق و پیروز باشید.
   یا حق

  3. اشکان ابراهیمی :

   باسلام
   مطلب تون رو مطالعه کردم واقعا لذت بردم، خدا خیرتون بده

  منتظر نظر شما هستیم !