انقلابی در انقلاب | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 76326
  سرویس خبری: اختصاصی,اسلایدر,البرز,حوزه,سرخط اخبار,فرهنگی,یادداشت
  تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۷:۱۲
  365
  چاپ خبر

  یادداشت/

  اگر انقلاب عظیم ما و نظام جمهوری اسلامی ، با همه ی امکانات مادی و معنویش نتواند دلها و خلقیات مردم و حقیقت وجود آنها را، از آنچه که معلول تربیتهای غلط دیرین است، به مردم مسلمان متبدل کند، قطعاً موفق نشده و انقلاب واقع نگردیده است.

  تنهاترین و مهم ترین فرق انقلاب ایران، مردمی و اسلامی بودن آن بوده است.

  مردم با شعار الله اکبر بامحوریت مسجد و مراکز دینی و با رهبری یک مرجع دینی قیام کردند و نظام غارتگر پهلوی را سرنگون کردند که حقیقتاً می تواند یک معجزه ی کم نظیر یا بی نظیر در طول تاریخ باشد. اما با این حال به نظر می رسد که این انقلاب هنوز به طور کامل محقق نشده است، باید در این انقلاب چندین انقلاب دیگر صورت بگیرد، نظیر انقلاب فرهنگی که در اوائل نهضت دردانشگاه ها اتفاق افتاد که هدف، پاک سازی دانشگاه از اساتیدی غرب زده و ضد انقلاب و اسلام بود، اگرچه باز هم هنوز دانشگاه های ما کاملاً اسلامی نشده است و بسیارجای کار دارد. اما بالاخره یک تحولی اساسی اتفاق افتاد، این تحول و انقلاب باید در تمام نهادهای این مملکت همچون استانداری ها، شهرداری ها، صدا وسیما وحتی بالاتر در دولت و قوه قضائیه اتفاق بیافتد تا دنیا و آخرت جامعه آباد بشود و این هم محقق نخواهد شد مگر اینکه مردم جامعه حقیقتاً به مردمی کاملا مسلمان و مؤمن تبدیل شوند، زیرا این مردم هستند که نقش اول و اساسی را در این مملکت ایفا می کنند، رئیس جمهور را، تک تک نمایندگان مجلس شورای اسلامی را و… مردم انتخاب می کنند، بنابراین اگر خدائی ناکرده مردم بیگانه ی با اسلام و ارزش های دینی بوده و تفکر غلط غربی داشته باشند طبعاً مسئولینی که بر سر کار می آیند با چنین ویژگی خواهند بود، مقام معظم رهبری هم در این باره می فرمایند:

  اگر انقلاب عظیم ما و نظام جمهوری اسلامی ، با همه ی امکانات مادی و معنویش نتواند دلها و خلقیات مردم و حقیقت وجود آنها را، از آنچه که معلول تربیتهای غلط دیرین است، به مردم مسلمان متبدل کند، قطعاً موفق نشده و انقلاب واقع نگردیده است.

  انقلاب، انقلاب مردم است. انقلاب مناسبات اجتماعی و اقتصادی، فرع بر انقلاب مردم است. تا مردم منقلب نشوند، آن انقلاب اقتصادی و تغییر و تبدل مناسبات اجتماعی و اقتصادی و سیاسی هم اصلاً تحقق پیدا نمی کند. مردم در اول کار بحمدالله یک انقلاب روحی پیدا کردند که حرکت بسیار مهمی بود و نتیجه اش همینی شد که می بینیم. اما اگر آنچه که واقع شد، ادامه پیدا نکند و تعمیق نشود و تعمیم نیابد و نسلهای بعدی را فرا نگیرد، این انقلاب قطعاً موفق نبوده و نیست. در آن صورت، از این که چنین چیزی پیش بیاید، به خدا پناه می بریم.

  وبلاگ مطالعه – حجت الاسلام والمسلمین روح الله عطایی

  روح الله عطایی
  تاريخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۳      
  ,, , ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  
  1. اشکان ابراهیمی :

   با سلام و عرض ادب خدمت نویسنده ی محترم ، واقعا خدا را شاکرم که با مطالعه ی مطالب علمی و منطقی شما بصیرتم نسبت به انقلاب زیاد شد.یاحق

  2. فرزاد سلامت بخش :

   سلام حاجی جان،دوست دارم،فدائی داری،استفاده کردیم از مطالب زیباتون.یه دونه ای

  3. نقدی :

   سلام
   با تشکر از متن زیبا تون
   استفاده کردم

  4. بی نام :

   سلام درود بر امام

  منتظر نظر شما هستیم !