توهین بی سابقه علی مطهری به مسئولین و شخصیت های استان البرز | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 85645
  سرویس خبری: اختصاصی,اسلایدر,البرز,سرخط اخبار,سیاسی
  تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۰
  علی مطهری 2
  چاپ خبر

  با نامه سرگشاده ای خطاب به رییس جمهور انجام شد؛

  “اینجانب هشدار می‌دهم که اگر یک بار دیگر این گونه حوادث تکرار شود، با همه اعتقادی که به حمایت از دولت دارم، به کمک نمایندگان خوش‌فکر و مدافع آزادی بیان در مجلس، وزیر کشور را استیضاح خواهیم کرد.”

  به گزارش هادیان البرز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی علی مطهری، این نماینده مردم تهران در مجلس طی نامه ای سرگشاده به رئیس جمهور، خواستار جلوگیری از لغو مکرر سخنرانی ها و همایش هایش شد.

  وی لغو سخنرانی خود را به دلیل فشار عده ای از شخصیت های استان و ضعف عده ای از مسئولین دانسته و به نظر می رسد تلاش کرده تا با این نامه سرگشاده فضای همدلی و همزبانی مثال زدنی حاکم بر مسئولین استان البرز را خدشه دار کند و به این نحو انتقام سخنرانی لغو شده اش را (که به گفته خودش از ابتدا مایل به شرکت در آن نبوده) از البرز بگیرد…

  لازم به ذکر است سخنرانی این شخص، به دلیل تداخل برنامه های تالار نژاد فلاح کرج لغو شده بود.

  تصاویر اجتماع مسئولین البرز در سالروز آزادسازی خرمشهر (سوم خرداد ۹۴)

  پیشاپیش به دلیل انتشار این مطالب، از نمایندگان، مسئولین محترم استان و نماینده محترم ولی فقیه در البرز پوزش می طلبیم.

  متن نامه مطهری در زیر می آید:

  جناب حجت‌الاسلام آقای دکتر حسن روحانی دامت برکاته
  رئیس جمهور محترم

  با اهداء سلام و آرزوی توفیق الهی بیشتر برای جناب‌عالی و همکاران، به استحضار می‌رساند همایش «دولت، ملت، همدلی و همزبانی» در کرج که از دو ماه پیش توسط «کانون همبستگی دانشجویان و دانش‌آموختگان» برای روز پنجشنبه ۷/۳/۹۴ تدارک دیده شده بود و از اینجانب و آقایان توکلی، موسوی لاری، حبیبی و اصغرزاده دعوت به عمل آمده بود و لااقل این بنده به سختی و با اصرار کانون مذکور پذیرفتم، به علت مخالفت و تهدید امام جمعه کرج و یک نهاد نظامی و یکی از نمایندگان کرج و به دنبال آن سستی و بی‌مسئولیتی و عقب‌نشینی استاندار البرز و فرماندار کرج لغو شد. گفته بودند «اگر این همایش برگزار شود بدتر از شیراز می‌کنیم و قلم پایشان را می‌شکنیم» و متأسفانه استاندار و فرماندار هم به جای آنکه بگویند ما طبق قانون با شما برخورد می‌کنیم تسلیم قانون‌شکنان شدند.

  اداره درست کشور منوط به این است که مقامات و نهادهای مختلف در کار یکدیگر دخالت نکنند. امام جمعه یا نهاد نظامی یا نماینده مجلس و مانند اینها نباید در این گونه امور و به طور کلی در امور اجرایی دخالت کنند و الاّ هرج و مرج و حکومت ملوک‌الطوایفی پدید می‌آید. حادثه شیراز نیز ناشی از همین معضل و سستی مسئولان اجرایی استان بود.

  از جناب‌عالی به عنوان رئیس جمهور که مطابق اصل صد و سیزدهم قانون اساسی مسئول اجرای قانون اساسی هستید سؤال می‌کنم این وضعیت در دولت شما تا کی قرار است ادامه پیدا کند و برخی استانداران و فرمانداران سست عنصر به جای اجرای قانون به اجرای اوامر دوستان نادان انقلاب بپردازند.

  قبول دارم که همیشه فشارها بر دولتهایی که قصد اجرای کامل قانون اساسی را دارند بیشتر است و این تهدیدها و اعمال محدودیتها مثلا در دولت سابق نبود و در نتیجه فضای آزادی بیان در این دولت بسته‌تر است، اما این عذر برای توجیه وضع موجود قابل پذیرش نیست زیرا مردم با توجه به شعارها و وعده‌های جناب‌عالی به شما رأی دادند و همراهی مسئولان اجرایی با طرفداران خفقان را در این دولت برنمی‌تابند.

  اگر برای لغو یک برنامه بگویند در صورت حضور این فرد یا افراد در این شهر مردم شهر با هم درگیر می‌شوند پس برنامه لغو می‌شود، قابل قبول است اما این که مقامات و نهادهای حکومتی، خود بگویند اگر فلان برنامه اجرا شود ما به هم می‌ریزیم و استاندار و فرماندار هم بترسند و کوتاه بیایند و آرمان بزرگ انقلاب اسلامی یعنی آزادی بیان را زیر پا بگذارند، قابل قبول نیست.

  اینجانب هشدار می‌دهم که اگر یک بار دیگر این گونه حوادث تکرار شود، با همه اعتقادی که به حمایت از دولت دارم، به کمک نمایندگان خوش‌فکر و مدافع آزادی بیان در مجلس، وزیر کشور را استیضاح خواهیم کرد. امید است اقدامات و دستورات جناب‌عالی، قبل از این اتفاق این وضع را به سامان رساند.

  با تقدیم احترام
  ۱۰/۳/۱۳۹۴
  علی مطهری

  علی مطهری
  تاريخ ۱۰ خرداد ۱۳۹۴      
  ,, , , , , , , , , , , , , , , , ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  
  1. مهذی :

   اوشگول

  2. طهورا :

   اول این آقابره خودشو و خط مشی خود رو اصلاح بکنه که مردم ازش خوششون بیاد بعد خط ونشون بکشه/ضمناً این آقای به ظاهر روشنفکر باعث شد شهید مطهری و افکارش زیر سؤال بره و دیگه دنبال نوشته ها و افکار اون شهید نروند . . .

  3. موسوی :

   عجــب ؟!
   بذارید راحت باشه 😐

  منتظر نظر شما هستیم !