پولیتزر و رسانه های البرز! | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 87752
  سرویس خبری: اخبار ویژه,اختصاصی,البرز,سرخط اخبار,یادداشت
  تاریخ انتشار : ۰۴ تیر ۱۳۹۴ - ۰۴:۲۸
  وحید حاج سعیدی
  چاپ خبر

  یادداشت طنز/

  رشد بی رویه و قارچ مانند رسانه ها در استان البرز، معضلی است که وحید حاج سعیدی در این یادداشت دستمایه طنز خود قرار داده است.

  اینکه رسانه و مطبوعات رکن چهارم دموکراسی هستند و باعث پیشرفت فرهنگ و هنجار های اجتماعی می شوند بالای چشم؛ بر منکرش لعنت. ولی این روندی که رشد رسانه ها در البرز دارند می ترسیم چند روز دیگر به رکن اول دموکراسی تبدیل شوند.

  باور کنید اگر روزی قرار باشد یک «پولیتزر» یا یک «جایزه معتبر جهانی مطبوعاتی» از لحاظ تعداد رسانه ها یا پایگاه های خبری اعطا شود، قطع به یقین استان ما در رتبه اول این رقابت قرار خواهند گرفت و بقیه استان ها حتی از مرحله گروهی هم بالا نخواهند آمد. یعنی خجالت می کشند که بالا بیایند و با ما رقابت کنند.

  جالب اینکه امروزه بیشتر افراد در کنار حرفه خود عنوان «فعال عرصه رسانه» را نیز قید می کنند. مثلاً «وکیل و فعال عرصه رسانه»، «کله پز و فعال عرصه رسانه»، «فوتبالیست و فعال عرصه رسانه»، «بنگاهی و فعال عرصه رسانه» و ….  البته در سال های اخیر روند دستیابی به بسیاری امور تغییر نموده است و سرعت چشمگیری به خود گرفته است. به عنوان مثال اگر در گذشته برای نوشتن یک پایان نامه، به تحقیق در کتابخانه، مطالعه کتب، مقالات و نوشته های بزرگان، سفر و مصاحبه با افراد صاحب نظر و تکمیل پرسشنامه و این قبیل امورات پیش پا افتاده بود، در حال حاضر به سبب اهمیت وقت در جامعه، کلیه این امور با مراجعه به نزدیک ترین کافی نت و پرداخت یک مبلغ جرئی صورت می گیرد و در وقت و هزینه دانشجویان صرفه جویی می شود! چیزی هم که زیاد است کافی نت. خدا را شکر امروز در هر کوچه یک سوپر مارکت، یک بنگاه معاملات ملکی، یک کافی نت، یک بانک و چند موسسه مالی مجاز و غیر مجاز وجود دارند که به خدمت رسانی به خلق الله مشغولند!

  در تجارت و اقتصاد هم اوضاع کاملاً پشت و رو شده است و اگر روزی برای تبدیل شدن به یک تاجر یا وارد کننده سی سال خاک خوردن در حجره نیاز بود، الان شما با یک امضای طلایی یک شبه به یک تاجر موفق تبدیل می شوید و می توانید به صورت «چمدانی» پول از کشور خارج کنید و به صورت «کول بری» مایحتاج و لایحتاج ( آنچه که مردم نیاز ندارند) مردم را از کشور چشم بادامی ها وارد کنید و بار خود تان را ببندید.

  در مورد فعالیت در فضای رسانه ای نیز داستان به همین منوال است. در واقع این روز ها فعالیت در عرصه رسانه، به داشتن استعداد و خلاقیت، مطالعه کتب مربوط به رسانه، تحصیل در رشته خبرنگاری، تحقیق، گذراندن دوره های مختلف خبرنگاری، دست به قلم شدن و … نیاز ندارد و کافی است چند گیگ فضا خریداری کنید و دور همی یک سایت راه بیاندازید و با رویکرد «به گزارش فلان خبرگزاری» یا «به گزارش بهمان خبرگزاری» چشم عرصه رسانه را در بیاورید.

  البته این اول داستان است. چرا که در پلن B یا راه حل دوم می توانید شماره تلفن چند نفر از دوستان و آشنایان را ردیف کنید و در واتس آپ، تلگرام، وایبر و … یک گروه تشکیل دهید و اخبار و مطالب گوناگونی را که به دستتان می رسد بدون کم و کاست برایشان فوروارد کنید. ( البته اصول حرفه ای به شما اجازه دخل و تصرف در نوشته های دیگران را نمی دهد و گرنه شما که خودتان استاد هستید و نوشتن چند سطر مطلب برایتان کاری ندارد!)

  این طوری شما یک شبه به یک فعال رسانه طراز اول تبدیل می شوید که حتی ممکن است در نشست های خبری از شما دعوت به عمل بیاید و در روز خبرنگار کارت هدیه چند هزار تومانی هم به شما تعلق بگیرد و سری بین سرها در بیاورید!
  تاريخ ۴ تیر ۱۳۹۴      
  ,, , , , , , , , , , , , , , , , ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  
  1. رضا :

   سلام – کله پز و فعال رسانه رو خوب اومدی – واقعاً همین طوره دمتون گرم

  2. احمد زاده فرهنگی - خبرنگار :

   حقیقتاً همین طور است. خبر را با زحمت آماده می کینم اما عده ای در شبکه های موبایلی پز ان را می دهند و کپی پیست می کنند. امید است روزی رسانه به جایگاه خودش برسد

  3. مهدی :

   رسانه امروز بازیچه دست عده ای شده است و به اصطلاح ملعبه دست عده ای قرار گرفته است که از آن برای سرگرمی استفاده می کنند و خودشان را فعال عرصه رسانه معرفی می کنند. واقعاً خنده دار است. موفق باشید شما و همکاران خبرنگار واقعی

  منتظر نظر شما هستیم !