دولت اگر کمیته نظارت بر برجام را تشکیل بدهد منافع خودش به خطر می افتد/آنچنان که از دولت انتظار میرودبه سخان مقام معظم رهبری مدظله العالی توجه کامل نمیکند | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 113654
  سرویس خبری: اختصاصی,اسلایدر,البرز,سیاسی,کرج
  تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۴
  ابراهیم رضاپور
  چاپ خبر

  کارشناس مسائل سیاسی در مصاحبه اختصاصی با"هادیان البرز":

  دولت اگر بخواهد کمیته نظارت بر برجام را تشکیل بدهد منافع خودش به خطر می افتد.دولت به سخنان مقام معظم رهبری مدظله العالی توجه نمیکند و فقط در ظاهر چششم میگوید اما در باطن روش خود را در پیش میگیرد.

  ابراهیم رضا پور در گفتگو اختصاصی با “هادیان البرز“با اشاره به نامه ۹ بندی مقام معظم رهبری گفت: دولت آنطور که باید با راهبرد های مقام معظم رهبری مدظله العالی پیش نمیرود و در جاهایی به اصول خود متکی میشود و همانگونه که کشور های غربی میخواهند عمل میکند که این ناشی از غفلت دولت است و با این کار باعث ایجاد آسیب در جامعه و ضرر رساندن به منافع ملی میشود.

  کارشناس مسائل سیاسی در ادامه گفت: دولت به دلیل اینکه نمیخواهد منافع خود و اطرافیانش به خطر بی افتد کمیته نظارت بر برجام را تشکیل نمیدهد. دولت نمیخواهد کمیته نظارت بر برجام را تشکیل بدهد چون میداند با این کار منافع خود را به خطر انداخته است، در صورتیکه اگر این کمیته تشکیل نشود، منافع ملی به خطر می افتد، که البته درحال حاضر منافع ملی در خطر هست و دولت به آن توجهی نمیکند.مجلس هم با دولت در رابطه با تشکیل کمیته نظارت بر برجام صحبت هایی کرده بود، امام دولت این مهم را در اولویت قرار نمیدهد.

  رضاپور افزود: دولت قبل از برجام سانتیریفیوژهای یک مرکز را تا ۸۰% نابود کرد. با این اقدامات دولت در رابطه با سانتریفیوژها و مسائل هسته ای، ما دیگر نمیتوانیم قدرت هسته ای خود را به قدرتی که در قبل داشتیم بازگردانی کنیم.

   

  وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اذعان داشت: دولت به نامه ی ۹ بندی مقام معظم رهبری در بعضی نقاط توجه نمیکند و این بی توجهی ممکن است، مشگلاتی را هم برای دولت و هم برای ملت پدید آورد.اگر سخنان راه گشای مقام معظم رهبری تا به حال نبود، دولت به بی راهه میرفت و ملت را هم به بیراهه میکشاند.اگر دولت به سخان مقام معظم رهبری توجه بیشتری کند میتواند، طریقه درستی را پیش بگیرد و به گمراهی کشیده نشود.

  این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به بیکاری جوانان در سطح جامعه افزود: دولت قرار بود بعد از تصویب برجام و پایان مذاکرات به اوضاع کسب و کار سرو سامان بدهد، اما میبینیم که برخلاف سخنان ریاست جمهوری در ابتدای کار خود، بیشتر افراد شاغل به دلیل تورم و رکود از کار خود اخراج میشوند، ویکی از وزیران دولت هم میگوید ما باید مدیر از خارج کشور وارد کنیم. مگر در زمان جنگ تحمیلی همین جوانان فرماندهان ما نبودند؟ باید به جوانان فرصت ورود داد و بتوانیم شغل برای آنان ایجاد کنیم.اما دولت به بهانه اینکه دولت قبلی زیرساخت ها را خراب کرده است و اشتغال زایی را از بین برده، از زیر بار مسئولیت خویش شانه خالی میکند.

  وی گفت: دولت پس از تصویب برجام به طور کلی بر روی کالاهای لوکس و به تعبیر دیگر، چیز های مصرفی تمرکز کرده است. چیزهایی که ملت ما بدون آن هم میتوانند زندگی کنند، مانند ورود شرکت آیفون یا مک دونالد که دردی از ملت ما دوا نمیکند.دولت به جای اینها باید به فکر تولید داخلی و واردات کالاهای ضروری مانند قرص جهت بیماری های مختلف و نظایر اینها باشد.

  انتهای پیام/

   
  تاريخ ۲۰ آبان ۱۳۹۴      
  ,, , , , , , , , , , ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  

  منتظر نظر شما هستیم !