سعی دولت در قرار دادن افراد خود در تیم نظارت بر برجام/کار دولت تزریق نا امیدی به ملت | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 114175
  سرویس خبری: اجتماعی,اختصاصی,اسلایدر,اقتصادی,البرز,سیاسی,فرهنگی,مدعیان دروغین
  تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۰۳:۰۱
  کامران-غضنفری
  چاپ خبر

  کارشناس مسائل سیاسی در مصاحبه اختصاصی با"هادیان البرز":

  از همان نخستین ماه روی کار آمدن این دولت ما شاهد بودیم که خود آقای حسن روحانی و همکاران وی در دولت، مستمر و مداوم به جامعه نا امیدی تزریق میکردند. ریاست جمهور چند نفر از افراد خود را میخواهد به عنوان ناظر انتخاب کند که در واقع شخص غریبه در این کار وجود نداشته باشد.

  کامران غضنفری در مصاحبه اختصاصی با “هادیان البرز” در رابطه با عملکرد دولت گفت: عملکرد رئیس جمهور و هیئت دولت در رابطه با نقد دولت گذشته کاملا غیر اخلاقی بوده یعنی به طور دائم سیاه نمایی در مورد دولت قبل و اینکه آنان هیچ دست آورد مثبتی نداشتند و همه ی درآمد مملکت را به هدر دادند،  اصلا بویی از اخلاق در این موضع گیری ها مشاهده نمیشودمتاسفانه اقای رئیس جمهور و همکارانشان مصداق آیه قرآن کریم< لِمَ تَقُولُونَ ما لـا تَفعَلُون >(سوره مبارکه صف آیه۲)  میفرماید (چرا چیزی را میگویید که به آن عمل نمیکنید)دولت ادعای اخلاق گرایی میکند در حالی که خودش به گفته های خود عمل نمیکند.

  وی در ادامه گفت: متاسفانه دولت برای خود نام تدبیر و امید را انتخاب  کرده است، اما از همان نخستین ماه روی کار آمدن این دولت ما شاهد بودیم که خود آقای حسن روحانی و همکاران وی در دولت، مستمر و مداوم به جامعه نا امیدی تزریق میکردند، آیه یاس میخوانند و میگفتند که خزانه خالی است و اقتصاد اوضاع جالبی ندارد، وضعیت اقتصادی کشور بحرانی است و  از این قبیل مسائل که فراوان در این دوسال گفتند و سهم عمده آن هم خود آقای حسن روحانی داشته و در بسیاری از سخنرانی ها و مصاحبه ها مداوم اظهار نا امیدی کردند.این صحبت ها با شعار تدبیر و امید تضاد دارد.

  نوسینده کتاب راز قطعنامه ۵۹۸با اشاره به سخنرانی اخیر ریاست جمهوری گفت: جناب روحانی در سخنرانی اخیر به منتقدین گفتند که حق ندارید مردم را نا امید کنید. در صورتی که بیشترین تزریق نا امیدی به مردم از طریق سخنان وی و هیئت دولت بوده که مدام مردم را نسبت به وضعیت کشور ناامید کردند ولی متاسفانه این را به گردن منتقدین می اندازند.

  این کارشناس سیاسی در مورد رکود  کشور گفت: ریاست جمهور در سال گذشته اظهار کردند از رکود عبور کردیم، اما به جز خود ایشان کسی این ادعا را تایید نکرده و ادعا کردن که دولت قبل وضعیت اقتصادی را در حالت -۶% به این دولت تحویل داده و ما انرا به +۴.۶% رساندیم، این بدین معناست که بیش از ۱۰% رشد اقتصادی داشته ایم.با توجه به اینکه اقتصاددان ها میگویند هر درصد پیشرفت اقتصادی، معادل است با ایجاد هشتصد هزار فرصت شغلی، با توجه به این ادعا دولت باید درسال اول حدودا هشت میلیون فرصت شغلی ایجاد کرده باشد.درصورتیکه آمار ها نشان داده در این دولت تا به حال هیچ فرصت شغلی ایجاد نشده و به ازای ۵۰۰ هزار نفر که فرصت شغلی برای آنان ایجاد شده، ۵۰۰ هزار نفر دیگر هم شغل خود را از دست داده اند که این میشود صفر.چگونه اینان ادعا میکنند هشتصد میلیون فرصت شغلی ایجاد کرده ایم درصورتی که اینگونه نبوده؟ این نشان دهنده این است که ادعا های دولت صحت ندارد.

  وی در مصاحبه با خبرنگار سیاسی”هادیان البرز” در رابطه با نامه چهار وزیر گفت: یکی از دلایل صحت نداشتن سخنان ریاست جمهور نامه چهار وزیر است که میگویند وضعیت اقتصادی کشور با رکود فزاینده مواجه است و اگر برای این چاره اندیشی نکنیم با بحران وسیعی مواجه خواهیم شد. این نشان میدهد که صحبت های ریاست جمهور در سخنرانی ها و مصاحبه ها، اطلاعات و آمار صحیحی ارائه نمیدهد. حال یا مشاورین به وی اطلاعات غلط میدهند یا میخواهند اطلاعات صحیح به مردم ارائه ندهند تا بگویند که دولت رشد مثبت در اقتصاد داشته. ریاست جمهور برای امسال هم گفتند که ما ۱.۵% رشد مثبت داشته ایم درصورتیکه آمار های مراکز جهانی رشد منفی است.

  غضنفری در خصوص هیئت نظارت بر برجام گفت: مقام معظم رهبری در نامه ۹ ماده ای خود اشاره کردند که یک هیئت قوی و خبره و کارشناس باید برای نظارت بر برجام تشکیل شود، اما هنوز این هیئت تشکیل نشده، آقایان شروع به اجرای موارد مختلف بر جام کردند و مقدمات آن را فراهم کردند. این نشان دهنده این است که دولت تمایلی به تشکیل این هیئت ندارد و آنرا مزاحم کار خود میداند. اما صحبت هایی که در رسانه ها از آقای شمع خانی منتشر شده اظهار داشت که قرار است، هیئت نظارت بر برجام در دست شکل گیری قرار بگیرد، اما ریاست جمهور چند نفر از افراد خود را میخواهد به عنوان ناظر انتخاب کند که در واقع شخص غریبه در این کار وجود نداشته باشدو خود تایید کننده اعمال خود باشند.اگر اینگونه باشد متاسفانه این نقض فرمایشات مقام معظم رهبری میشود و متاسفانه هیچ نتیجه خوبی هم از آن نخواهیم گرفت.

   

  انتهای پیام./
  تاريخ ۲۱ آبان ۱۳۹۴      
  ,, , , , ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  

  منتظر نظر شما هستیم !