همسری می خواهم که من را به خانواده اش ترجیح دهد | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 115365
  سرویس خبری: اجتماعی,اختصاصی,اسلایدر,البرز,خواندنی ها,دانشگاه,سبک زندگی,فرهنگی
  تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۶
  ازدواج
  چاپ خبر

  گزارش اختصاصی "هادیان البرز" از علت عدم ازدواج دختران؛

  سه دختر دانشجو با سن های ۲۰ ، ۲۳ ، ۲۹ ساله در رابطه با اینکه چرا تا به حال ازدواج نکرده اند و چه معیار هایی برای ازدواج دارند حرف های جالبی زدند و به معیار هایی از جمله مادیات، زیبایی صورت، و اخلاقیات اشاره داشتند.

  خبرنگار اجتماعی”هادیان البرز به سراغ سه دختر مجرد رفته است و از آنها در مورد علت عدم ازدواجشان پرسیده است: ابتدا به سراغ سپیده رفتم که ۲۰ ساله و دانشجوپزشکی است.

  از او پرسیدم که آیا خواستگار داشتی؟

  سپیده گفت: بله خواستگاران متعددی داشتم اما با هیچکدام به توافق نرسیدیم.

  چرا تا حالا ازدواج نکردی؟

  سپیده: تا به حال کسی را که تمامی معیارهای مورد توجه من را داشته باشد، نبوده.هرکسی نسبت به خودش  خوب بود اما تمام معیار های مورد توجه من را نداشت.

  چه معیار هایی را برای انتخاب همسر داری؟

  سپیده: در ابتدا اخلاق باید داشته باشد.اخلاق یکی از مهم ترین معیار های من است و باید همسره آینده من مهربان و خونسرد باشه. اما اخلاق به تنهایی برای زندگی مشترک کافی نیست و معیار دوم پول و مادیات است که مکمل خلاق میباشد، و معیار سوم صورت و قیافه است.او باید خسیس و ولخرج نباشد و اولین شخص زندگی او همسر و بعد فرزندان و خانواده خودش باشد.

  بعد از ازدواج دوس داری بچه دار شید؟

  سپیده: بله ۶ تا! من به طور کلی خیلی بچه دوست دارم.

   

  سپس به سراغ تارا ۲۳ ساله دانشجوی حقوق رفتم.او دختری محجبه و بسیار روحیات معنوی داشت.

  آیا تا به حال به ازدواج فکر کردی؟

  تارا: خیر چون احساس میکنم هنوز زوده.

  آیا تا به حال خواستگار داشتی؟

  تارا: بله خواستگاران مختلفی داشتم اما خب بنا به دلایلی به آنان جواب منفی دادم چون احساس میکردم از لحاظ فرهنگی با یکدیگر تفاوت هایی داریم.

  از تارا درخواست کردم که دلیل اینکه آخرین خواستگار خود را رد کرده است چه بوده؟

  تارا: پسری که به خواستگاری آمد بسیار لوس و وابسته با مادرش بود.او طرز تفکری جدا از فکر من داشت و سطح فرهنگی پایین تری نسبت به خانواده ما داشتن به عنوان مثال او میگفت که بعد از ازدواج نباید با هیچیک از دوستانم در ارتباط باشم و من این صحبت را قبول نداشتم.

  برای انتخاب همسره چه معیار هایی را داری؟

  تارا: باید آینده نگر باشد، مسئولیت پذیر باشد و بتواند یک زندگی را از نظر مالی و روحی اداره کند. او باید خانه داشته باشد و یک ماشین متعارف که به قول معروف نه سیخ بسوزه نه کباب.

  نظرت راجع به بچه توی زندگی چیه؟

  تارا: احساس میکنم بچه بعد از ۲ سال زندگی مشترک خوب باشه و ابتدای زندگی وجود بچه مناسب نیست.

  چرا تا به حال ازدواج نکردی؟

  تارا: چون احساس میکنم شخص مناسبی که از نظر سطح فرهنگی با یکدیگر بتوانیم هماهنگ باشیم را ندیده م ولی باز هم میگویم که ازدواج برای سن من زود است.

  صحبت های سپیده و تارا بسیار جالب بود اما خب باز هم برای نتیجه گیری درست به سراغ شخصی رفتم که با وجود ۲۹ سال هنوز مجرد است.

  ندا ۲۹ ساله که کارشناسی فقه دارد و کارمند است و در حال حاضر ترم ۳ کارشناسی حقوق میباشد.

  چرا تا حالا ازدواج نکردی؟

  ندا: چون پدرم بسیار خود رای است و من من نمیتوانستم تابع او باشم و شخصی که او انتخاب کرده را به عنوان همسر خویش قبول کنم.پدرم شخصی را برای ازدواج با من انتخاب کرد که هیچگونه علاقه ای من به او نداشتم و این ازدواج را رد کردم.

  اگر بخواهی ازدواج کنی چه شاخصه هایی برای انتخاب همسر داری؟

  ندا: اولین و مهم ترین ملاک من سلامت اخلاقی و روانی است و دوم اینکه به هیچ وجه نمیپسندم که همسرم اعتیاد به سیگار یا مواد مخدر و یا مشروبات الکلی داشته باشد. از نظر مالی هم چون استقلال کامل دارم، هیچ توقعی ندارم.

  بعد از ازدواج دوست داری بچه دار بشی؟

  ندا: خیر چون از سن من گذشته.

  با توجه به صحبت ندا و سپیده و تارا من توانستم بفهمم که در ابتدا باید در فرهنگ خانواده ها تغییر کند و بیشتر به سوی ازدواج آسان و اسلامی سوق داده شوند.اما دختران نیز باید توقعات خود را کمی معقول تر کنند تا بتوانند زندگی مشترکی را تشکیل بدهند. اما در رابطه با بچه که مقام معظم رهبری نسبت به آن تاکید داشتن باید گفت که فقط سپیده کمی به این مسئله توجه داشته و بنده حرف ندا را که از سن وی گذشته کاملا رد میکنم. در پایان باید گفت که نظر اشخاص ذکر شده کاملا محترم میباشد.

  علی خداکرمی خبرنگار اختصاصی “هادیان البرز“/
  تاريخ ۲۷ آبان ۱۳۹۴      
  ,, , , , ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  

  منتظر نظر شما هستیم !