حوزه های علمیه برادران و خواهران استان البرز | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 125715
  سرویس خبری: اجتماعی,اخبار ویژه,اختصاصی,اسلایدر,اشتهارد,البرز,چهارباغ,حوزه,دین و اندیشه,ساوجبلاغ,طالقان,علمی,فردیس,کرج,کمال شهر,کوهسار,ماهدشت,محمدشهر,مهرشهر,نظرآباد
  تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۷
  138907062451
  چاپ خبر

  حوزه های علمیه برادران و خواهران استان البرز

  آمار و شرایط ثبت نام کنندگان حوزه های علمیه برادران و خواهران استان البرز

  همه ساله حوزه های علمیه برادران و خواهران سراسر کشور به جذب و آموزش تعداد زیادی از علاقه مندان و داوطبان علوم دینی و یادگیری مذهب حقه جعفری میپردازند که تعداد این علاقه مندان کم نبوده و این سیل عظیم باعث ایجاد یک شگفتی در ذهن اساتید حوزه و دانشگاه شده و شاید این دلیلی باشد بر اینکه مردم دین دوست بوده و به دنبال گمشده واقعی خود هستند.

  هم اکنون حوزه های علمیه برادران و خواهران استان البرز برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ ثبت نام کرده اند و در مواردی این ثبت نام ها ادامه دارد که این نوشته سعی در خبر رسانی تعداد و چگونگی این اتفاق عظیم است.

  حوزه های علمیه برادران استان البرز

  در گفتگوی ویژه هادیان البرز با جناب حجه الاسلام خوئینی معاونت آموزش حوزه علمیه برادران استان البرز ایشان به بیان تعداد ثبت نام کنندگان و مدارس و گنجایش و میزان پذیرش حوزه علمیه برادران در استان البرز پرداختند.

  تعداد ثبت نام کنندگان و شرکت کنندگان در آزمون ورودی حوزه علمیه برادران ۳۸۰ نفر بود که از میان این افراد حدود ۱۵۰ نفر میتوانند به تحصیل در مدارس حوزه علمیه سراسر استان البرز بپردازند. قبول شدگان می بایست بعد از کسب قبولی در آزمون ورودی در مصاحبه نیز حائز نمره قابل قبولی شوند.

  حجه الاسلام خوئینی در بیان تعداد افراد پذیرش شده و تعداد مدارس فرمودند : در سطح استان البرز ۹ مدرسه برای برادران داوطلب شرکت در حوزه علمیه وجود دارد که تعداد ۱۵۰ نفری که پذیرفته می شوند حد وسط میزان گنجایش است و حوزه علمیه برادران استان البرز برای قبول داوطلبان دارای شرایط و حساسیت های ویژه ای است.

  حوزه های علمیه خواهران استان البرز

  سرکار خانم رحیمیان معاونت آموزش حوزه های علمیه استان البرز در گفتگو با هادیان البرز بیان فرمودند که ثبت نام اینترنتی حوزه های علمیه خواهران به اتمام رسیده است ولی علاقه مندان می توانند با مراجعه حضوری و تحویل مدارک به هر یک از مدارس استان اقدام به ثبت نام نمایند. ایشان در بیان تعداد و آمار علاقه مندان ثبت نام شده در حوزه علمیه خواهران سراسر استان فرمودند : تنها تعداد داوطلبان ثبت نام شده در سطح ۲ مدارس استان ۸۵۵ نفر و داوطلبان ثبت نام شده در سطح ۳ مدارس استان ۹۰ نفر می باشند که مجموعا تا کنون تعداد ۹۴۵ نفر در حوزه های علمیه خواهران استان البرز ثبت نام کرده اند و این آمار رو به افزایش است.

  سرکار خانم رحیمیان میزان گنجایش ۱۵ مدرسه سراسر استان را ۸۰۵ نفر بیان کردند. نکته قابل ملاحظه این است که ثبت نام شدگان سطح دو فقط باید در مصاحبه شرکت کنند ولی داوطلبان سطح ۳ علاوه بر شرکت در آزمون ورودی سطح ۳ باید در مصاحبه نیز شرکت کنند. از ۸۵۰ نفر ظرفیت ورودی مدارس ۷۳۰ نفر در سطح ۲ و تعداد ۷۵ نفر در سطح ۳ به تحصیل اشتغال خواهند داشت.

  داوطلبان حضور و تحصیل در حوزه علمیه خواهران می توانند با همراه داشتن تصاویر اسکن شده مدارک ذیل برای ثبت نام به نزدیک ترین مدارس حوزه علمیه خواهران به محل زندگی خود مراجعه کنند.

  ۱- عکس

  ۲- شناسنامه

  ۳- کارت ملی

  ۴- گذرنامه و اقامت ( مخصوص داوطلبان غیر ایرانی )

  ۵- مدرک دیپلم
  تاريخ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵      
  ,, , ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  

  منتظر نظر شما هستیم !