گروگان گیری سازمان آب و فاضلاب البرز! | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 126409
  سرویس خبری: اجتماعی,اخبار ویژه,اختصاصی,اقتصادی,البرز,حوادث,فرهنگی
  تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۶:۵۵
  اب و فاضلاب
  چاپ خبر

  اتفاق عجیبی در استان البرز

  در زمانه ای که دولت فریاد مردم سالاری سر می دهد و همه مردم رکود را با پوست و گوشت و استخوان خود درک می کنند و درست به علت همین رکود ، توان بر آمدن از پس مخارج روزمره خود را ندارند ، سازمان آب و فاضلاب استان البرز دست به انجام پروژه کشیدن […]

  در زمانه ای که دولت فریاد مردم سالاری سر می دهد و همه مردم رکود را با پوست و گوشت و استخوان خود درک می کنند و درست به علت همین رکود ، توان بر آمدن از پس مخارج روزمره خود را ندارند ، سازمان آب و فاضلاب استان البرز دست به انجام پروژه کشیدن فاضلاب برای مردم مناطق مختلف کرج کرده است .

  این کار به نوبه خود کار بسیار پسندیده ای است و جای تشکر بسیار دارد ولی حواشی که در حین انجام و پس از آن برای مردم و شهروندان استان البرز پیش آمده و می آید خود جای تامل و بررسی دارد.

  سالها است که شهرداری برای راحت تر شدن کار خود و باز کردن مردم از سر خود، انجام کار ها و پروژه های شهری را به پیمان کاران می سپارد و این انصاف دوستان پیمان کار است که میزان آسایش و راحتی مردم را در این زمان تعیین می کند .

  دردسرهایی که برای مردم در این زمان پیش آمده بسیار زیاد است که توجه شما را به گوشه ای از این سختی ها و دردسر ها جلب می کنیم :

  ۱- سر و صدای بسیار زیاد کارگران در ایام هفته و در اکثر زمان شبانه روز.

  ۲- نشستن گرد و خاک بسیار بر روی خانه و لوازم و افراد ساکن خانه، که خود باعث بیماری های زیادی بود.

  ۳- کنده شدن آسفالتهای نو و کهنه سطح شهر و باقی ماندن خرابی های بسیار آن تا ماه ها و حتی هم اکنون که مشکلات بسیاری را برای رفت و آمد شهروندان البرزی به وجود آورده است.

  ۴- قطعی چند روزه آب شرب و مصرفی مردم شهر کرج برای چند روز آن هم درست زمان ایام تعطیلات نوروز که آه از نهاد مردمی که نه جا و نه پولی برای رفتن به سفر داشتند را در آورده بود.

  ۵- پرداختی های ریز و درشت که باید گاه و بی گاه به این پیمان کاران داده می شد.

  و … .

  و حال که تمام این ها گذشته و یا می گذرد سازمان آب و فاضلاب که شعار خود را بر گرفته از آیات قران انتخاب کرده است و با افتخار خود را خدمت رسان به شهروندان در عرصه آب و فاضلاب معرفی می کند برای وصول مطالبات خود که به واسطه حفر و راه اندازی شبکه فاضلاب است، دست به اقدام عجیب و غیر اخلاقی زده و آب شرب مصرفی مردم را در ساعت ۸ صبح امروز ۸ خرداد ۹۵ بر مردم بست تا بتواند به زور مطالبات خود ار از مردم بگیرد و نگذارد آب خوش از گلوی مردم شریف این شهر و استان پایین برود.

  در ادامه توجه شما را به چند نکته جلب می کنیم :

  ۱- گرفتن مطالبات حق است اما چگونه گرفتن آن هم موضوعی است که در اسلام عزیز برای آن دستوراتی را بیان فرموده است . مانند حفظ حرمت و احترام بدهکار – زمان دادن در صورت عدم توانایی پرداخت و غیره که برای دانستن آن شما را به علمای اسلام ارجاع می دهیم.

  ۲- دولت در ازای دریافت مالیات های مردم، موظف به خدمات رسانی به مردم است و حال آن که برای انجام هر نوع خدمتی مردم باید جداگانه و به غیر از مالیات ، پول آن خدمت ها را به پیمان کاران بپردازند.

  ۳- در مجالس گذشته قانونی بود که اگر مشترکی توانایی پرداخت بهای آب و گاز مصرفی خود را نداشته باشد ، مسئولین باید به او مهلت داده و حق قطع اشتراک و انشعاب را ندارندکه متاسفانه با برداشته شدن این قانون دست مسئولین برای این گونه اقدامات باز گردیده است.

  حال امثال کارمندان و بازنشستگان که قبل از دریافت حقوق و مستمری خود به زور مالیات خود را می پردازند و با وجود تاخیر در دریافت حقوقهای خود باید با برخورد های ناشایست و زننده مسئولین مواجه شوند و آب مصرفی آنها قطع شود تا سازمان آب و فاضلاب با این کار به گروگان گیری برای رسیدن به مطالبات خود بپردازد و باز حق شهروندی مردم زیر سوال برود.

  در پایان از زحمات بی دریغ و بی پایان مسئولین این شرکت عزیز کمال تشکر و امتنان را داریم و به ایشان یادآوری می کنیم که بنا بر اساس آیات قرآن آب مایه حیات است و این خواهش را از این عزیزان داریم که مایه حیات و زندگانی را به دلایل ناچیز از این مردم عزیز و شهید پرور دریغ نکنید.

  والسلام علی من اتبع الهدی
  تاريخ ۸ خرداد ۱۳۹۵      
  ,, , ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  

  منتظر نظر شما هستیم !