وعده های آقای روحانی توهین به شعور مردم بود / گوشت و لبنیات با شیب تندی در حال گران شدن است. | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 126590
  سرویس خبری: اجتماعی,اخبار ویژه,اختصاصی,اسلایدر,اقتصادی,البرز,سیاسی,گفتگو
  تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۴:۴۷
  بنی احمدی1
  چاپ خبر

  حجت الاسلام بنی احمدی:

  حجه الاسلام بنی احمدی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان البرز در مصاحبه با هادیان البرز به بیان دیدگاه ها و انتقادات خود در مورد عملکرد و دستاورد های دولت آقای روحانی پرداختند .

  • جناب آقای بنی احمدی ، شما به عنوان شخصی که سالها در عرصه مدیریت کشوری فعالیت داشته اید . عملکرد سه ساله دولت اقای روحانی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

  آقای روحانی در این سه سال زحمات زیادی را متحمل شده اند . در عرصه رسیدن به توافق با کشورهای ۵+۱ و بازگرداندن ثبات به قیمت ها در بازار هر چند به رکود منتهی شد ولی زحمات ایشان و گروه منتسب به ایشان قابل قدر دانی است و همانطور که شخص رهبری فرمودند ، همه این عزیزان سربازان نظام هستند.

  • به نظر شما برگرداندن رونق به بازار خودرو و شکستن تحریم های مردمی بر علیه ایران خودرو و سایپا کار درستی بود ؟

  به هر حال تعداد زیادی از هموطنان ما در این دو کارخانه تولید خودرو کار میکنند و دولت سعی کرد با تعیین کردن وامهایی برای خریداران محصولات این دو کارخانه ، کارگران و زحمتکشان این عرصه را از ورشکستگی و بیکاری نجات دهد.

  • این یعنی شما عملکرد اقتصادی دولت را تایید می کنید ؟

  انتقادات زیادی به دولت آقای روحانی در عرصه اقتصاد و بین الملل وارد است ولی نمی توان خوبی ها و عملکردهای مثبت دولت ایشان را نادیده گرفت.

  • اگر شما از متهم شدن به بی سوادی ترسی ندارید انتقادات خود را در عرصه اقتصادی دولت آقای روحانی ومیزان تاثیر آن بر زندگی طلاب را بیان فرمایید؟

  آقای روحانی در وعده های انتخاباتی خود وعده های صد روزه را برای حل مشکلات مالی مردم داده بودند و برگشتن به رونق اقتصادی و ثبات به بازار ، ولی این وعده ها عملی نشد . الان بیش از سه سال از حضور آقای روحانی در عرصه قدرت کشور می گذرد و بیش از پیش مشکلات مالی بر مردم عزیز کشورمان فشار می آورد و طلاب نیزمانند مابقی اقشار مردم از این بحران مالی و اقتصادی مستثنی نیستند.

  • آیا توافق ایران با ۵+۱ توانسته است که بر مشکلات مالی مردم تاثیر مثبتی بگذارد ؟

  این دولت از ابتدا بر همین اساس کار خود را آغاز کرد و این وعده در تبلیغات انتخاباتی روحانی با این مضمون وجود داشت که ، مردم به نان در سفره هایشان نیاز دارند نه انرژی هسته ای . اکنون با این توافقات نه انرژی هسته ای باقی مانده و نه نانی در سفره مردم یافت می شود . کلید آقای روحانی در واقع کلید رونقی برای خارج شدن کشورهای غربی از رکود بود .

  • به نظر شما دولت توانسته به وعده های خود عمل کند ؟

  برخی از وعده های دولت روحانی توهین به شعور مردم بوده است . به عنوان مثال ایشان ادعای تک نرخی شدن تورم را دارند و برای این کار نرخ سیمان و ماسه و تیر آهن را پایین آوردند و با این کا در نرخ مسکن رکود عجیبی حکم فرما شد ، ولی این باعث نشد که تک نرخی شدن تورم در سفره های مردم نمایان شود و در عوض ان گوشت ولبنیات با یک شیب تند و خطرناکی در حال گران شدن است . در سفره های مردم سیمان و تیرآهن جایی ندارد .

  • آقای روحانی با برجام سعی در درست کردن خیلی از مسائل کشوری را داشتند به نظر شما در این امر تا چه حد موفق بوده اند ؟

  آقای روحانی با وعده هایی که با توافق و رسیدن به برجام برای مردم ترسیم کرده بودند سعی در آماده کردن اذهان مردم داشتند. وعده هایی مانند این که با رسین به توافق مشکلات ما در محیط زیست ، بارندگی ، آب ، ازدواج ، کارخانه ها ، اشتغال و غیره درست خواهد شد ولی متاسفانه مردم ما شاهد حل شدن این موارد نبودند. همه اینها در حالی بود که رهبری فرزانه انقلاب فرموده بودند طرف مقابل شما در این مذاکرات به وعده ها و قول های خود عمل نخواهد کرد و چنین هم شد . نه سوئیفیت و نه سرمایه گذاری خارجی و نه بانک ها هیچکدام وارد اقتصاد کشور نشدند.

  • ۵+۱ مقداری از اموال بلوکه شده ایران را بازگردانده است . شما با این مطلب مخالفید ؟

  تنها اتفاقی که افتاده این است که طرف مقابل بعضی از اموال بلوکه شده ایران را با اجناس مختلف به ایران برمی گرداند و این باعث رونق کارخانه های انها و تعطیلی کارگاه ها و کارخانه های بزرگ و کوچک داخلی شدکه این خود سد بزرگی در مقابل تحقق اقتصاد مقاومتی است . جالب تر این است که به بهانه های واهی اموال ایران را دزدیده و به ایران باز نمی گردانند که مثال بارز آن ۲ هزار میلیارد دلار معروف است .

  • آقای روحانی راه کدامیک از دولت های گذشته را می پیماید ؟

  روحانی راه دولت سید محمد خاتمی طی میکند که رهبری ایشان را باغی انقلاب نامیدند . ولی با پیشرفت قابل ملاحظه ای ، اگر خاتمی رسما در مقابل رهبری موضع می گرفت ، آقای روحانی در عمل در مقابل نظرات رهبری عمل می کند و در سخن از رهبری معظم سرمایه گذاری میکنند ، که بارها شخص رهبری مجبور به ورود به بحث و تبیین نظرات خود شدند و مثال این بحث را در بحثهای نرمش قهرمانانه ، اقتصاد مقاومتی و غیره میتوانید ملاحظه کنید .

  • آیا اقای روحانی به وعده تبلیغاتی خود مبنی بر بازگرداندن اعتبار به پاسپورت ایرانی عمل کرده اند ؟

  متاسفانه ما شاهد این هستیم که در این دولت سفرای ما دچار مشکلات و زحمات زیادی به واسطه ایرانی بودن شده اند . نکته دیگر این است که در دولت روحانی به وزیر ارشاد ما اجازه ورود به عربستان سعودی داده نمی شوددر عربستان سعودی به دو نوجوان ایرانی هتک حرمت می شود و در مقابل دولت عربستان با وقاحت این اتفاق را بار اول نمی داند.در حج سال گذشته چندین اتفاق تلخ رخ داد مانند سقوط جرثقیل و حادثه منا و حج به طور کامل تعطیل می شود و ما در بازگرداندن اجساد قربانیان خود از عربستان با مشکلات زیادی مواجه هستیم که این اتفاق سابقه نداشته است . کشورهایی مانند جیبوتی ، مالدیو ، سومالی و … که در مناسبات جهانی به حساب نمی آیند با ما قطع ارتباط میکنند .

  • در پایان اگر سخنی را برای خداحافظی دارید بفرمایید.

  ای کاش مسئولان نظام علاوه بر گوش دادن و شنیدن به فرمایشات رهبری به نظرات ایشان جامه عمل می پوشاندند.

  والسلام
  تاريخ ۱۸ خرداد ۱۳۹۵      
  ,, , , ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  
  1. عباس :

   سلام،احسنت به این شجاعت در گفتار

  منتظر نظر شما هستیم !