غیبت مدیران در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گزارش می شود/لزوم ورود شرکت های دانش بنیان به مسئله آب | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 126730
  سرویس خبری: اجتماعی,اخبار ویژه,اختصاصی,اقتصادی,البرز
  تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۰
  استاندار البرز
  چاپ خبر

  استاندار البرز مطرح کرد:

  وزارت خانه ها باید در جریان نوع برخورد مدیران البرز با ستاد اقتصاد مقاومتی و حضورشان در جلسات قرار گیرند.

  به گزارش اختصاصی البرز ۲۴ استاندار البرز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که صبح امروز در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد گفت: برخی از دستگاه ها تا کنون هیچ برخوردی طبق گزارش دبیرخانه با موضوع اقتصاد مقاومتی نداشته اند باید دلایل موجه ارائه دهند که به استناد گزارش معاون اول ریاست جمهور دستگاه هایی که به جد ورود به کار پیدا کرده و فعالانه پیگیر برنامه های اقتصاد مقاومتی هستند تشویق شده و دستگاه هایی که اثبات شده کم کاری می شود یا به نوعی تعلل در کار دارند با برخورد مواجه خواهند شد. امیدواریم در استان ما موردی در قسمت دوم نداشته باشیم و با جدیت همه همکاران؛ البرز را در عملکردها و گزارش های ملی جز استان های خوب کشور ببینیم.

  سید حمید طهایی درباره حضور مدیران در جلسات اقتصاد مقاومتی افزود: مدیرانی که غیبت موجه دارند مانعی نیست اما درباره مدیران غائب دبیرخانه لازم است گزارش ارائه دهد تا در اختیار وزارت خانه های متبوع قرار گیرد تا در جریان نوع برخورد مدیران با ستاد اقتصاد مقاومتی و حضورشان در جلسات قرار گیرند. پایان سال ۹۵ گزارش عملکرد ارائه خواهد شد و طرح های پیشنهاد شده از سوی دستگاه ها برای اجرایی شدن آنها و عملیاتی شدن و واگذاری به سرمایه گذاران مورد بررسی قرار می گیرد. طرح های اقتصاد مقاومتی استان البرز باید منجر به اقدام و عمل شود و گزارش عملکرد دستگاه های استان زمان اجرایی شدن خود را نشان خواهد داد.

  وی درباره حفاظت از باغات و زمین‌های کشاورزی استان البرز اظهار داشت: جهاد کشاورزی با منابع آبی که هم کنون در اختیار دارد باید تعصب بیشتری در حفاظت از باغات و زمین‌ های کشاورزی داشته باشد چرا که در لایحه اقتصاد مقاومتی یکی از مطالب مورد نظر بهره وری است که این بخش به نظر می رسد ما غفلت می کنیم. باید از صرفه جویی ها و بالا بردن استانداردهای مصرف برای جبران کمبود آب در صنایع و کشاورزی استفاده کرده و در برنامه‌ های آب منطقه‌ ای می‌ توان از شرکت‌ های دانش بنیان همکاری گرفت.

  طهایی تصریح کرد: باید در جلسات کارگروه از دانشگاهیان، پارک علمی و فناوری و شرکت‌ هایی که می‌ توانند در این زمینه طرح ارائه دهند دعوت شود تا به مرحله اجرایی و عملیاتی برسد. امروز ما به فکر تولید هستیم درحالیکه موضوع فروش نیز اهمیت دارد اگر تولیدی ها برای کالای خود بازار فروش داشته باشند ناچار می شوند که تولید را افزایش دهند اما اگر کالای تولید شده در انبار بماند دغدغه ها برطرف نخواهد شد.

  استاندار البرز در خاتمه خاطر نشان داشت: با اشاره به اینکه برای فروش تولیدات باید بازاریابی کارشناسی صورت گیرد و همچنین دستور جلسه آینده پیگری پسماند خواهد بود گفت: طرح ملی به عنوان اقتصاد مقاومتی برای تعدادی از دستگاه ها تا کنون وجود نداشته و این مهم نشان می دهد دستگاه ها با یکدیگر مساوی نبوده و برخی ویژه تر باید به این موضوع بپردازند و البته اقتصاد مقاومتی باید دستور کار کلیه نهادهای استان البرز باشد.
  تاريخ ۲۲ خرداد ۱۳۹۵      
  ,, , , ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  

  منتظر نظر شما هستیم !