یک روحانی اول خودش را تربیت کرده باشد | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 127084
  سرویس خبری: اجتماعی,اخبار ویژه,اختصاصی,البرز,حجاب و عفاف,دین و اندیشه,رمضان,فرهنگی,گفتگو
  تاریخ انتشار : ۰۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۹
  IMG_4326
  چاپ خبر

  یکی از روحانیونی که در این ایام در امام زاده های سطح شهر کرج مشغول تبلیغ است حجه الاسلام انصاری است .
  جوان فاضل و خوش رو . شما را به مطالعه گفتگوی هادیان با ایشان دعوت می کنیم .

  سلام لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید که تحصیلات شما در چه حیطه ای است ؟

  سلام . بنده مهدی انصاری هستم . تحصیلات کلاسیک بنده دیپلم رشته کامپیوتر است و تحصیلات حوزوی ، سطح سه است . و مهارتهای تبلیغی بیشتر در منبر و مشاوره خانواده و تبلیغ چهره به چهره می باشد.

  شما از چه سنی وارد حوزه شده اید و هدفتان از این تحصیلات چه بوده است ؟

  از سن ۱۸ سالگی وارد حوزه علمیه قم شدم و در مدرسه بقیه الله عج مشغول به تحصیل شدم و هدفم از ورود به حوزه شناخت اسلام و ترویج اسلام بوده است.

  تبلیغ

  حوزه چه تاثیرات و تغییراتی در شما داشته است ؟

  با ورود به حوزه تغییرات زیادی را در خود احساس کردم و البته اطرافیان نیز به ان اذعان داشتند که این تغییرات در شما محسوس است . مثل نماز اول وقت ، دائم الوضو بودن ، هر شب قران و زیارت عاشورا خواندن ، دعای عهد خواندن در هر سحر /ف هر هفته مقید به شرکت در منبرهای اساتید اخلاق ، احترام به بزرگترها علی الخصوص پدر و مادر و … . که همین ها باعث شده در زندگی آرامش زیادی داشته باشم و در ازدواج و زندگی به مشکل بر نخورم

  همیشه قران و اهل بیت ع را در زندگی پشتیبان خود حس می کنم .

  به نظر شما تبلیغ صحیح باید چگونه باشد ؟

  تبلیغی میتواند اثر بخش باشد که مبلغ اول خودش را تربیت کرده باشد یعنی اول خودش و خانواده و سپس سایر مردم ، زیرا تا کسی به خودش نپرداخته باشد نمیتواند مبلغ خوبی باشد. بنده ۶ سال است است که تبلیغ را شروع کرده ام وی در این سالها فقط چیزهایی را که خودم عمل کرده باشم را می گویم و هنوز خود را مبلغ کاملی نمی دانم چرا که کامل بودن نیاز به سالها خودسازی دارد.

  شما که مبلغ دینی هستید چه مشکلاتی در زندگی دارید ؟

  همه انسانها در زندگی مشکلات خاص خود را دارند و بنده هم مشکلات خاص خودم را دارم ولی برای من این مشکلات شیرین است زیرا خداوند در قران می فرماید : خلق الانسان فی کبد . ما انسان را در سختی خلق کردیم – پس بنده در مشکلات زندگی همه را به خدا می سپارم

  هدف شما از تبلیغ دین اسلام چیست ؟

  هدفم این است که اسلام را بچشم و بچشانم همچون مرحوم حجه الاسلام ابوترابی که عمری در زندان عراق اسیر بود و شکنجه می شد ولی با اخلاق نیکوی خود بعثی ها را نیز نرم کرده و نگاهشان را به اسلام تغییر داده بود.

  مصاحبه تبلیغی

  در خواست شما از مردم و مسئولین چیست ؟

  درخواست حقیر از مردم این است که اگر زمانی با سوال و شبهه ای مواجه شدند آن را در ذهن بسپارند و یا در برگه ای یادداشت کنند و در سریع ترین زمان با مراجعه به یک روحانی جواب سوال خود را بگیرند که اگر این کار را نکنند این سوالات تبدیل به شبهه های سختی در ذهنشان میشود.

  درخواست بنده از مسئولین این است که اگر دغدغه دین دارند و اگر نگران اعتقادات مردم هستند شرایطی را فراهم کنند تا روحانیون در اماکن مختلف در دسترس مردم قرار داشته باشند و بتوانند پاسخگوی مناسبی برای مردم باشند.
  تاريخ ۳ تیر ۱۳۹۵      
  ,, ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  

  منتظر نظر شما هستیم !