ماموستا غفوری: مدیریت حج از آل‌سعود سلب شود/ دولت حقوق شهدای منا را پیگیری کند/ عربستان دنباله‌روی اهداف استکبار | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 128858
  سرویس خبری: اجتماعی,اخبار ویژه,حوزه,سیاست خارجه
  تاریخ انتشار : ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۴:۵۴
  %d9%85%d8%a7%d9%85%d9%88%d8%b3%d8%aa%d8%a7-%d8%ba%d9%81%d9%88%d8%b1%db%8c
  چاپ خبر

  آل‌سعود به‌دنبال از بین بردن وحدت اسلامی است

  امام جمعه روانسر گفت: آل‌سعود با کشتار مسلمانان در منا به‌دنبال اجرای اهداف استکبار در منطقه بود.

  به گزارش سرویس دینی هادیان البرز ؛ ماموستا ملا عبدالله غفوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: ارتباط و سرسپردگی کامل رژیم آل‌سعود پس از حادثه خونین‌بار کشتار حجاج در منا با آمریکا و رژیم صهیونیستی برای همه مسلمانان مشخص و محرز شد و این رژیم بی‌کفایت به دنیا نشان داد که به‌جای خادم‌الحرمین، خادم اسرائیل غاصب و آمریکای جنایتکار است.

  امام جمعه روانسر درخواست سلب مدیریت حج از آل‌سعود از سوی تمام کشورهای اسلامی را ضروری دانست و گفت: مدیریت حج باید شورایی شود زیرا مکه مکرمه به همه مسلمانان و انسانهای موحدی که به دعوت حضرت ابراهیم(ع) لبیک گفته‌اند تعلق دارد.

  غفوری با بیان اینکه حادثه منا در ایام عید قربان سال گذشته در حقیقت بی‌کفایتی و بی‌تدبیری رژیم آل‌سعود را در مدیریت حج اثبات کرد، عنوان کرد: مکه مکرمه باید همواره در طول ایام حج جایگاه و حریم امن الهی برای طواف مسلمانان باشد اما در چندین سال گذشته و به‌خصوص در ایام حج سال گذشته شاهد اتفاقات خونین و ناگواری در این حریم امن از سوی رژیم بی‌کفایت آل‌سعود بودیم.

  وی با ابراز اینکه مراسم منا، عید قربان و سایر مراسم احرام برای مسلمانان یک درس تعلیمی و تربیتی است، افزود: در ایام عید قربان سال گذشته مسلمانان به‌قصد رمی جمرات و قربانی کردن وارد صحرا منا شدند، اما به‌علت بی‌کفایتی رژیم آل‌سعود و نداشتن امنیت جانی، خود در این صحرا قربانی شدند.

  امام جمعه روانسر با یادآوری اینکه همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، مدیریت مکه مکرمه باید به‌صورت شورایی از سوی تمام کشورهای اسلامی صورت بگیرد، گفت: خادمین این حرمین شریفین باید خادم‌الحرمین واقعی باشند نه خائنین به حرم و مسلمانان باید با تدبیر و چاره‌اندیشی و اعتقاد واقعی به خدا، اداره این اماکن مقدس را از آل‌سعود بگیرند.

  وی با اشاره به تجاوزات وحشیانه رژیم آل‌سعود علیه کشورهای اسلامی و به‌ویژه مردم یمن، تجهیز گروه‌های ملحد و تکفیری به‌منظور کشتار مسلمانان گفت: هدف اصلی رژیم آل‌سعود از کشتار فجیع مسلمانان در منا شکستن وحدت امت اسلامی و تفرقه‌افکنی بین مسلمانان است.

  غفوری برگزاری همایش کاروان بیت عتیق شهدای منا در برخی از شهرهای کشور را یک کار بسیار ارزنده و تأثیرگذار دانست و اظهار کرد: این چنین همایشهایی باید در سایر کشورهای اسلامی نیز برگزار شود تا مبارزه با رژیم جنایتکار آل‌سعود همگانی شود.

  وی با تذکر اینکه دولت کنونی در نظام جمهوری اسلامی ایران نباید در پیگیری مباحث حقوقی و سیاسی فاجعه منا کوتاه بیاید، گفت: کشورهای اسلامی نیز باید با توجه به فرامین مقام معظم رهبری و حفظ وحدت اسلامی در قبال فاجعه منا و کشتار مسلمان یمن کوتاه نیایند و باید رژیم جنایتکار آل‌سعود را به سزای اعمال خود برسانند.

  انتهای پیام/*
  تاريخ ۲۰ شهریور ۱۳۹۵      
  ,, ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  

  منتظر نظر شما هستیم !