روزعرفه همدلی مردم | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 128894
  سرویس خبری: اجتماعی,اخبار ویژه,دین و اندیشه,فرهنگی,یادداشت
  تاریخ انتشار : ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۵:۴۵
  %d8%b9%d8%b1%d9%81%d9%87
  چاپ خبر

  حجت الاسلام محمد حسین بنی احمدی

  در این چند روز گذشته مراسم های مذهبی در شهر ما ر خ نمایی می کرد. مراسم پرفیض دعای عرفه و جشنهای عید قربان و در بین مردم های مذهبی و غیر مذهبی نمود جالب و قابل توجهی داشت.

  به گزارش هادیان البرز حجت الاسلام محمد حسین بنی احمدی پیرامون مراسم دعای عرفه و عید قربان نوشت : در این چند روز گذشته مراسم های مذهبی در شهر ما ر خ نمایی می کرد. مراسم پرفیض دعای عرفه و جشنهای عید قربان و در بین مردم های مذهبی و غیر مذهبی نمود جالب و قابل توجهی داشت.

  در مراسم معنویی دعا عرفه که در مساجد و حسینیه های مختلفی با سلایق متفاوتی برگزار شد. در این مراسم ، اقشار مختلفی از زن و مرد و بزرگ و کوچک شرکت کرده بودند و تمام سعی و تلاششان را در جلب رضایت خداوند بود و با کلمات نورانی و دعای پر فیض سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) شناخت خداونئ و نزدیکی به او تلاش می کردند.

  نکات قابل توجه این مراسم و مردمی که در آن شرکت کرده بودند از نظر جامعه شناسی بسیار قابل ملاحظه است. اقشار مختلف مردم از جوانان تحصیل کرده و اساتید دانشگاه آمده بودند تا دامداران روستاهای اطراف کرج. خواهران طلبه و دانشجو تا مادران خانه دار ، با حضور پر شور در این مراسم معنویی دعای عرفه ، تقرب به خداوند را در کلام امام حسین (ع) جستجو می کردند.

  این حضور پرشور و همگانی در این مراسمات سابقه طولانی در فرهنگ و تمدن ایران اسلامی ما دارد. هر سال در مراسمات مذهبی همچون محرم و صفر ، ماه رمضان و شبهای قدر، جمعیت بسیار قابل ملاحظه ای از اقشار مختلف حضور، و اعتقاد خود را به دین و مذهب نشان می دهند. این بسیار جای امیدواری دارد و نشان از آن دارد که با وجود تهاجمات وسیع و گسترده فرهنگی و با هزینه های بسیار سنگینی که دشمن در زمینه تغییر فرهنگ و سبک زندگی مردم مسلمان ایران برای رسیدن به جامعه ای عاری از مذهب و اعتقاد به خداوند و سایر اصول اسلام عزیز انجام داده است. باز یان عقایدی که با شیر مادران پاک دامن و حاصل دست رنج حلال پدران در پوست و گوشت و خن این مردم نفوذ کرده است به این سادگی ها از جان مردم عزیز ایران خارج نخواهد شد.

  انتهای پیام/
  تاريخ ۲۲ شهریور ۱۳۹۵      
  ,, ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  

  منتظر نظر شما هستیم !