حوزه های علمیه مبلغان اصلی فرهنگ دفاع مقدس در جامعه هستند | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 128973
  سرویس خبری: اجتماعی,اخبار ویژه,اختصاصی,اسلایدر,البرز,ایثار و شهادت,سرخط اخبار
  تاریخ انتشار : ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۴:۳۱
  %d8%b3%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%a7%d8%a8%d9%88%d8%a7%d9%84%d9%81%d8%b6%d9%84-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%db%8c
  چاپ خبر

  مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس البرز:

  مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان البرز گفت: حوزه های علمیه مبلغان اصلی فرهنگ دفاع مقدس و بلندگوهای رسانه های جمعی در جامعه هستند.

  به گزارش گروه اجتماعی هادیان البرز به نقل ازایرنا؛ مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان البرز گفت: حوزه های علمیه مبلغان اصلی فرهنگ دفاع مقدس و بلندگوهای رسانه های جمعی در جامعه هستند.

  در دوازدهمین نشست هم اندیشی اساتید درس آشنایی با دفاع مقدس استان البرز که در باشگاه فرهنگی ورزشی میلاد کرج برگزار شد، افزود: از سال ۱۳۸۷ اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در استان البرز راه اندازی شد که از آن زمان تا کنون ۱۲۷ استاد تدریس درس آشنایی با دفاع مقدس جذب شده اند.

  وی با اشاره به اینکه ۲۰ استاد دیگر در حال جذب هستند، اظهار داشت: درس دفاع مقدس در سال های ۹۴ و ۹۵ در ۲۶ دانشگاه اعم از دولتی، آزاد، علمی کاربردی و پیام نور استان البرز تدریس شد.

  وی گفت: دفاع مقدس در ۲۰۸ کلاس درس برای ۱۱ هزار دانشجو تدریس شد و در مجموع از ابتدای تدریس این درس در دانشگاه ها تا کنون حدود ۶۰ هزار دانشجو بر سر کلاس های درس دفاع مقدس نشسته اند.

  اسلامی افزود: تدریس این درس در دانشگاه های دولتی دو واحد درسی اختیاری است و می خواهیم در مجلس تصویب شود به صورت ۱۰۰ درصدی اجباری شود حتی رایزنی های لازم برای تدریس این درس از مقاطع ابتدایی آغاز شود.

  وی یکی از مشکلات اصلی در تدریس این درس در مدارج دانشگاهی را در سطح حوزه های علمیه دانست و اظهار داشت: تنها دانشگاهی که تاکنون موفق به ورود به آن نشده ایم حوزه های علمیه هستند که بلندگوهای اصلی ما برای ترویج فرهنگ دفاع مقدس هستند.

  اسلامی تاکید کرد: طلاب حوزه های علمیه و مبلغان راویان اصلی ما هستند و باید این موضوع را در مجالس و محافل داشته باشند ولی هنوز نتوانسته ایم به آن چه در سطح استان و چه کشور ورود کنیم که می طلبد این موضوع در مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

  این نشست هم اندیشی با حضور ۵۰ نفر از اساتید درس دفاع مقدس برگزار شد.
  تاريخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۵      
  ,, ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  

  منتظر نظر شما هستیم !