کاهش بی سوادی در البرز به همت بسیج سازندگی | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 128969
  سرویس خبری: اجتماعی,اخبار ویژه,اختصاصی,البرز,دانشگاه,سرخط اخبار,علمی,فرهنگی
  تاریخ انتشار : ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۴:۲۳
  %da%af%d8%b1%d9%88%d9%87-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d8%af%db%8c
  چاپ خبر

  علی ترکاشوند افزود: جهادگران بسیج سازندگی استان البرز امسال بیش از چهار هزار نفر در استان را با سواد کردند و تصمیم گرفته ایم تا ۲ الی سه سال آینده بی سوادی در استان را ریشه کن کنیم.

  به گزارش گروه اجتماعی هادیان البرز  به نقل از ایرنا ؛ رئیس بسیج سازندگی استان البرز با اشاره به اینکه به همت قشر بسیج سازندگی شاخص بی سوادی در استان در حال کاهش است، گفت: به زودی بی سوادی در البرز ریشه کن می شود.

  علی ترکاشوند افزود: جهادگران بسیج سازندگی استان البرز امسال بیش از چهار هزار نفر در استان را با سواد کردند و تصمیم گرفته ایم تا ۲ الی سه سال آینده بی سوادی در استان را ریشه کن کنیم.

  ***فعالیت ۱۰۹ گروه جهادی در استان البرز

  وی اظهار داشت: در سال جاری ۳۶ گروه جهادی ۱۰ روزه در قالب گروه های دانشجویی به اردوهای درون و برون استانی اعزام شدند.

  وی با بیان اینکه در این گروه ها یک هزار و ۱۰۰ نفر دانشجو حضور داشتند، گفت: از این تعداد گروه ها، ۶ گروه درون استانی و ۳۰ گروه به اردوهای خارج از استان همچون استان های قم، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، سیستان وبلوچستان، کرمان، کهکیلویه و بویر احمد، خراسان شمالی، ایلام و مازندران اعزام شده اند.

  ترکاشوند افزود: این اردوها در عرصه های عمرانی، فرهنگی، آموزشی، کشاورزی، دامپروری، سوادآموزی، خدمات رسانی و اقتصاد مقاومتی بوده است.

  وی گفت: همچنین سه هزار نفر جهادگر شهری در قالب ۷۳ گروه جهادی به استان های مختلف اعزام شدند که ۴۹ گروه درون استانی و ۲۹ گروه خارج از استان بوده اند.

  رئیس بسیج سازندگی استان البرز بیان داشت: در این گروه ها در مجموع به تعداد ۴۲۰۰ نفر عضو بوده اند.

  ***اختصاص ۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی

  ترکاشوند در ادامه به ارایه تسهیلات اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: در سال جاری ۱۴۰ میلیارد ریال به همین منظور اختصاص یافت که شامل عرصه های اقتصاد مقاومتی، صنایع تبدیلی تکمیلی از قبیل میوه خشک کنی، لبنیات، پودرکنی، خردکنی، اسانس گیری است.

  وی اضافه کرد: برای هرکدام از این طرح ها حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیون ریال اختصاص می یابد.

  وی گفت: جهت حمایت از صنایع دستی و طرح های اقتصاد مقاومتی تسهیلات با نرخ ۱۶ درصد و با تنفس ۶ تا یکساله اختصاص می یابد که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری حدود ۷۰۰ واحد کارگاهی راه اندازی شود.
  تاريخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۵      
  ,,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  

  منتظر نظر شما هستیم !