جنین جوانی زنده است | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 129022
  سرویس خبری: اجتماعی,اخبار ویژه,اقتصادی,دین و اندیشه,روزنامه,سرخط اخبار,سیاسی,فرهنگی,یادداشت
  تاریخ انتشار : ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۳:۴۲
  %d8%ac%d9%86%db%8c%d9%86
  چاپ خبر

  حجت الاسلام محمد حسین بنی احمدی

  برگزاری شهر آورد سرخ و آبی های پایتخت و حضور چندین هزار نفر تنها از مردان ، آن هم از جای جای ایران عزیز نکات مهم و قابل توجهی برای صاحبان عقل و بصیرت داشته و دارد که در این نوشتار سعی داریم تا به بیان جنبه های اجتماعی این اتفاق بزرگ ورزشی در کشور بپردازیم.

  به گزارش گروه اجتماعی هادیان البرز حجت الاسلام محمد حسین بنی احمدی در یادداشتی پیرامون جوانان و مشکلات آنها این گونه نوشت : برگزاری شهر آورد سرخ و آبی های پایتخت و حضور چندین هزار نفر تنها از مردان ، آن هم از جای جای ایران عزیز نکات مهم و قابل توجهی برای صاحبان عقل و بصیرت داشته و دارد که در این نوشتار سعی داریم تا به بیان جنبه های اجتماعی این اتفاق بزرگ ورزشی در کشور بپردازیم.

  خاطرم هست زمانی که منتظر فرزندی بودیم ، یک روز این جنین به دلیل ترس مادر حرکت نمی کرد. استرس و آشوب در وجود بنده و همسرم غوغا می کرد تا اینکه با راه حلی ساده از یک دکتر فهمیدیم جنین زنده است و با خوردن یک تکه شکلات شیرین ، فرزند ما دوباره حرکت کرد.

  ذکر این خاطره برای بیان تمثیلی از وضعیت کنونی جامعه جوان کشورمان بود . جوان در واقع یعنی پویایی ، خلاقیت ، حرکت همراه با امید به آینده . اگر در جوان امید به آینده بود پویایی و حرکت ، رشد و تعالی هم خواهد بود و اگر این امید با تلاش دشمنان و عدم تلاش برخی از مسئولان از بین رفت دیگر حرکت و تعالی در کار نخواهد بود.

  حال که با روی دادن چنین اتفاقات ورزشی که به مثابه شکلاتی برای جنین است، متوجه آن شدیم که این جنین جوانی همچنان زنده است، علاوه بر آنکه باید احساس مسرت و خوشحالی داشته باشیم همزمان باید به فکر خوراک و پوشاک و آینده آن باشیم. اگر خدایی نا کرده این جنین جوانی را فرزندی ناخواسته می دانیم و خود را برای ان آماده نکرده ایم قطعا و یقینا شاهد آن خواهیم بود که این فرزند توسط دیگران (کشورهای اروپایی که فقر جامعه جوان دارند) و شاید با چیزی کمتر از آنچه که توانایی خودمان است بزرگ خواهد شد.

  این جنین جوانی با حد اقل هایی سهل و آسان بزرگ خواهد شد و با شادابی رشد و تعالی خواهد رسید اگر به او توجه لازم و کافی داده شود و نیاز های روحی و جسمی او درک و فهمیده شود. جوانان امروز ما دارای درک و شعور بالایی هستند و حتی اگر تمام نیازهایشان بر طرف نشود ولی این اهتمام از سوی مسئولین توسط آنها دیده شود با فهم و شعوری مثال زدنی و کمیاب سپاسگذار هم خواهند بود.

  انتهای پیام/
  تاريخ ۲۷ شهریور ۱۳۹۵      


  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  

  منتظر نظر شما هستیم !