روزنامه صهیونیستی: شهادت‌طلبی باید از کتاب‌های درسی ایران حذف شود | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 129068
  سرویس خبری: اجتماعی,اخبار ویژه,ایثار و شهادت,بین الملل,رصد,روزنامه,سرخط اخبار,سیاست خارجه
  تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۷
  تشییع-شهید2
  چاپ خبر

  پیش‌شرط تحلیلگر صهیونیست برای اجرای برجام از طرف آمریکا

  روزنامه «اسرائیل هیوم» مدعی شد در صورتی که اعتقادات اسلامی از جمله شهادت‌طلبی از کتب درسی ایران حذف نشود شمارش معکوس اولین جنگ اتمی آغاز می‌شود.

   به گزارش گروه بین‌الملل هادیان البرز به نقل ازخبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «اسرائیل امروز» در یادداشتی به قلم «یورام اتینگر» به بررسی موضوعات آموزش داده شده در کتاب‌های درسی مدارس جمهوری اسلامی ایران از جمله آرمان شهادت طلبی و همچنین توافق هسته‌ای پرداخته و خواستار رخ دادن تغییرات اساسی در کتب‌ درسی شد.

  در ابتدای این یادداشت با اشاره به اینکه حتی بعد از حصول توافق هسته‌ای ایران با شش قدرت جهانی از جمله ایالات متحده (برجام)، بازهم آمریکا را «شیطان بزرگ» می‌خوانند، آمده است اما آمریکا به برجام با چشم توافقی برای همزیستی مسالمت‌آمیز می‌نگرد.

  این روزنامه با اهانت به کتاب آسمانی مسلمانان و دین مبین اسلام، به تحقیقات «الداد پاردو» استاد دانشگاه و عضو یک اندیشکده صهیونیست اشاره کرد که طی ۱۱ سال گذشته کتاب‌های درسی ایران را بررسی کرده و می‌گوید جمهوری اسلامی در این کتاب‌ها، شهادت طلبی و فدا کردن جان را به کودکان و نوجوانان آموزش می‌دهد.

  اسرائیل هیوم به نقل از پاردو می‌نویسد: «شهادت کودکان در کتاب ششم دبستان با داستان رهبر کوچک [شهید حسین فهمیده] محترم شمرده می‌شود. شهادت دختران نیز بتازگی با کتاب آمادگی دفاعی پایه دهم، در برنامه درسی قرار گرفته است».

  وی ادامه می‌دهد: «در برنامه تحصیلی ایران، نیاز به جهاد، شهادت کودکان و فداکاری‌های غیرقابل اجتناب شدیدا و بوضوح به مغزهای جوانان القا می‌شود. آنها می‌دانند یک جنگ جهادی به شهادت احتمالی نیاز دارد. آموزش شهادت به کودکان از پایه اول شروع و تا پایه دوازدهم ادامه می‌یابد».

  نویسنده این یادداشت با اشاره به توئیت «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران که گفته بود «ما با غرب و مخصوصا آمریکا، مشکلات بنیادین داریم»، اجرای برجام از طرف آمریکا را به حذف مفاهیم ارزشی از کتب درسی در ایران مشروط دانست و ادعا کرد: «ارتباط برنامه درسی روحانیون ایران و استراتژی برتری جویانه جهانی آنها، کنگره آمریکا را بر آن داشته تا جلسات استماع متعددی را حول شرایط پایبند بودن (آمریکا) به توافق هسته‌ای تا زمانی که ایران کتاب‌های درسی ضدآمریکایی خود را تغییر نداده، برگزار کند».

  اسرائیل هیوم با ادعای اینکه ایران بعد از توافق هسته‌ای اقدامات تحریک‌آمیز زیادی از جمله بازداشت ملوانان آمریکایی، شرکت در جنگ سوریه و یمن و همچنین آزمایش موشک‌های بالستیک انجام داده، خواستار تغییر محتوای کتاب‌های درسی ایران و حذف باورهای مقدس اسلامی از جمله شهادت و ایثارگری شد و از این مفاهیم به مفاهیم تروریستی و عملیات انتحاری یاد کرد.

  این روزنامه تاکید کرد: «یک توافق (هسته‌ای) سازنده با روحانیون (ایران) نیازمند تغییر اساسی کتاب‌های درسی مدارس و (همچنین تغییر) رویکردها و تاکتیک‌هاست. توافقی بدون چنین تغییراتی می‌تواند شمارش معکوس برای آغاز اولین جنگ اتمی را شروع کند.»
  تاريخ ۱ مهر ۱۳۹۵      
  ,,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  

  منتظر نظر شما هستیم !