۲ میلیون نفر در حلب به آب دسترسی ندارند | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 129096
  سرویس خبری: اجتماعی,اخبار ویژه,بین الملل,رصد,سرخط اخبار,سیاست خارجه
  تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۵
  %d8%b3%d9%88%d8%b1%db%8c%d9%87-%d8%ac%d9%86%da%af-%d8%a7%d8%a8
  چاپ خبر

  سازمان ملل خبر داد

  سازمان ملل اعلام کرد که حدود ۲ میلیون نفر در حلب دومین شهر بزرگ سوریه به آب سالم دسترسی ندارند.

  به گزارش گروه بین الملل هادیان البرز به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل اعلام کرد: پس از بمباران یکی از ایستگاه های پمپاژ آب در شهر حلب، تروریست ها نیز ایستگاه دیگر پمپاژ آب را به تلافی این اقدام دولت سوریه، تعطیل کرده اند و اکنون ۲ میلیون نفر از ساکنان این شهر به آب دسترسی ندارند.

  مناطق تحت کنترل تروریست ها در حلب شب گذشته برای پنجمین شب متوالی با درگیری های شدید و شلیک گلوله های خمپاره روبرو بوده است. ارتش سوریه برای بازپس گیری این شهر از تروریست ها آماده می شود.

  آژانس کودکان سازمان ملل یونیسف اعلام کرد: حملات شدید شب گذشته موجب تخریب ایستگاه پمپاژ آب “باب النیراب” شده که آب آشامیدنی ۲۵۰ هزار نفر را در بخش های شرقی حلب تامین می کرده است. درگیری های خشونت آمیز مانع از رسیدن تیم های تعمیرات به این محل شده است.

  یونیسف افزود: به تلافی این اقدام، ایستگاه پمپاژ سلیمان الحلبی نیز که در شرق حلب واقع شده، تعطیل شده است و این مساله موجب شده تا آب ۱.۵ میلیون نفر از ساکنان شهر حلب قطع شود.

  یونیسف هشدار داده است که قطع آب ساکنان منطقه را با مشکلات بهداشتی جدی روبرو می کند.

  سازمان ملل اعلام کرده است که کامیون های حمل آب را در سرتاسر این شهر گسترش خواهد داد ولی این تنها یک راهکار موقت برای تامین آب آشامیدنی مردم است.

  یونیسف از طرف های درگیر در حلب خواسته است تا حمله به زیرساختهای آبی را متوقف کنند و به اجازه دسترسی تیم های تعمیرات را به ایستگاه آبی باب النیراب بدهند و دیگر ایستگاه پمپاژ آب را نیز فعال کنند.

  انتهای پیام/
  تاريخ ۳ مهر ۱۳۹۵      
  ,, ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  

  منتظر نظر شما هستیم !