اخطار قرارگاه پدافند هوایی ارتش به هواپیمای جاسوسی U۲ | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 129105
  سرویس خبری: اخبار ویژه,ایثار و شهادت,بین الملل,سیاست خارجه,نظامی
  تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۶
  %d9%87%d9%88%d8%a7%d9%be%db%8c%d9%85%d8%a7-%d8%ac%d8%a7%d8%b3%d9%88%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7
  چاپ خبر

  جاسوس آمریکایی دوباره در تور ایران

  قرارگاه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا (U۲) اخطار داده است. این دومین‌بار است که در ۲ سال گذشته، ایران موفق به شناسایی این هواپیماهای پیشرفته می‌شود.

  به گزارشگروه نظامی هادیان البرز به نقل از خبرگزاری تسنیم، امیر اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از اخطار به یک هواپیمای جاسوسی متعلق به ارتش آمریکا در روزهای گذشته خبر داده است. او، این خبر را در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در گلزار شهدای سولقان در حاشیه تهران، اعلام کرده است.

  پیش از این نیز، امیر اسماعیلی از ۱۷ آذر ماه سال ۹۳ خبر داده بود که قرارگاه پدافند هوایی ارتش به یک فروند هواپیمای جاسوسی پیشرفته آمریکایی به‌نام U2 اخطار داده است.

  فرمانده قرارگاه پدافند هوایی آن زمان گفته بود: هواپیمای یو۲ را که یک هواپیمای جاسوسی است شناسایی می‌کنیم، هفته گذشته در نقطه‌ای از کشور به این هواپیما اخطار داده شد و سامانه موشکی نیز برای هدف قرار دادن آن آماده شد اما هواپیما به‌محض دریافت اخطار، بازگشت. (لینک)

  حالا با گذشت حدود ۲۲ ماه از آن واقعه، امیر اسماعیلی پنج‌شنبه‌شب مجدداً خبر داده که به یک هواپیمای جاسوسی دیگر ارتش آمریکا به‌نام U2، اخطار داده شده است. وی گفته است: رزمندگان ما در قرارگاه پدافند هنگامی که در روزهای گذشته  به هواپیمای جاسوسی یو۲ آمریکا که قصد تجاوز به مرزهای هوایی کشورمان را داشت، اخطار دادند و هواپیما مجبور به تغییر مسیر خود شد.

  فرمانده قرارگاه پدافند هوایی تأکید کرده است: اگر این هواپیما به اخطار ما توجه نمی‌کرد و نزدیک‌تر می‌شد، قطعاً به‌سمت آن شلیک شده و منهدمش می‌کردیم. (لینک)

  هواپیمای U2 یک هواپیمای جاسوسی پیشرفته و دوربرد، ساخت شرکت لاکهید مارتین آمریکا است. این هواپیما سال‌هاست که در نیروی هوایی آمریکا به کار گرفته شده و فقط ارتش آمریکا از این هواپیما استفاده می‌کند.

  این هواپیمای جاسوسی قابلیت پرواز در ارتفاع ۲۱ کیلومتری را دارا بوده و می‌تواند ۱۲ ساعت به‌صورت مداوم پرواز کند.

  تاکنون ۳ فروند از این هواپیماها توسط کشورهای کوبا، چین و شوروی شناسایی و سرنگون شده‌اند. ارتش شوروی در اول می ۱۹۶۰، ارتش کوبا در ۲۷ اکتبر ۱۹۶۲ و ارتش چین در ۱۰ ژانویه سال ۱۹۶۵، ۳ کشوری هستند که تاکنون موفق شده‌اند که مدل‌هایی از این هواپیمای پیشرفته جاسوسی را شناسایی و منهدم کنند.

  جالب است که هر ۳ کشور نیز، با استفاده از موشک‌های S-75 یا همان موشک‌های سام۲ که یک موشک ارتفاع بالای پدافندی و ساخت شوروی است، این هواپیما را منهدم کردند.


  مشخصات پهپاد جاسوسی آمریکا در صفحه رادار قرارگاه پدافند هوایی

  هشتم شهریور ماه سال جاری نیز، قرارگاه پدافند هوایی ارتش یک فروند هواپیمای بدون سرنشین متعلق به آمریکا را قبل از ورود به آسمان کشورمان شناسایی کرده بود، به این پهپاد جاسوسی پس از شناسایی توسط سامانه‌های راداری، اخطار داده شده بود. (لینک)

  این پهپاد که از مبدأ افغانستان و یک پایگاه نظامی در قندهار به پرواز درآمده بود، پس از دریافت اخطار پدافندی، از ادامه طی مسیر به‌سمت آسمان ایران در شرق کشور، منصرف می‌شود.

  قرارگاه پدافند هوایی برای مقابله با این پهپاد جاسوسی که تا ۲۰مایلی به مرزهای کشورمان نزدیک شده بود، پس از شناسایی پهپاد، به دیده‌بانی‌ها و سامانه‌های موشکی، “وضعیت هوشیاری” اعلام کرده بود.

  انتهای پیام/*
  تاريخ ۳ مهر ۱۳۹۵      
  ,, , ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  

  منتظر نظر شما هستیم !