دخالت آمریکا در کشورها عامل رشد گروه‌های تروریستی شده است | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 129093
  سرویس خبری: اجتماعی,اخبار ویژه,بین الملل,سرخط اخبار,سیاست خارجه
  تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۱
  %d9%84%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ac%d8%a7%d9%86%db%8c
  چاپ خبر

  لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس ملی کنیا:

  رئیس مجلس شورای اسلامی اشغال نظامی افغانستان و عراق توسط آمریکا را عامل رشد گروه‌های تروریستی و افراط‌گرا در منظقه غرب آسیا و آفریقا می‌داند.

  به گزارش گروه سیاسی هادیان البرز به نقل از تسنیم ، «جاستین موتوری ادناهون» رئیس مجلس ملی کنیا صبح امروز (شنبه ۳ مهر ماه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

   لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به سطح مناسبات دو کشور، گفت: مجلس شورای اسلامی ضمن حمایت از تلاشهایی که در جهت تقویت هرچه بیشتر روابط پارلمانی فی مابین صورت می‌گیرد، از توسعه همه جانبه روابط با کشور کنیا استقبال می‌کند.

  وی  افزود: گسترش ارتباط میان گروههای دوستی پارلمانی و کمیسیونهای تخصصی در مجالس ایران و کنیا نقش مهمی در افزایش مناسبات سیاسی، اقتصادی و تجاری دارد.

  رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اوضاع منطقه از جمله فعالیت گروههای تروریستی، اظهار کرد: سیاستهای نادرست Hمریکا و برخی از کشورها در استفاده ابزاری از تروریسم موجی از ناامنی در مناطق مختلف جهان به‌وجود آورده است و امروز تروریسم به یک موضوع و معضل بین المللی تبدیل شده است.

  وی در ادامه افزود: در برخورد با تروریسم باید به شناخت ریشه‌ها و علل به‌وجود آمدن این پدیده شوم توجه داشت تا بتوان با آن به‌درستی مبارزه کرد.

  لاریجانی همچنین دخالت نظامی و اشغال سرزمینها را به‌عنوان مهمترین عوامل ایجاد تروریسم در منطقه برشمرد و افزود: اشغال نظامی افغانستان و عراق توسط آمریکا و تجاوز عربستان به یمن باعث رشد فزاینده گروههای تروریستی و افراط‌گرا در منطقه غرب آسیا و آفریقا شده است.

  رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار گفت: مجلس شورای اسلامی از رایزنی و همکاری ایران و کنیا در زمینه‌های مختلف از جمله مبارزه با تروریسم استقبال می‌کند.

  «جاستین موتوری ادناهون» رئیس مجلس ملی کنیا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، گفت: مجلس کنیا خواستار توسعه مناسبات سیاسی، پارلمانی و تجاری با ایران به‌عنوان یکی از کشورهای مهم در منطقه و جهان است.

  وی در ادامه افزود: توافق ایران و ۱+۵ فرصتهای جدیدی برای تعامل و همکاری دو کشور فراهم کرده است که باید از این فرصت استفاده کرد.

  رئیس مجلس کنیا با اشاره به مبارزه با تروریسم، عنوان کرد: ما نیز همانند ایران معتقدیم تنها از طریق نظامی نمی‌توان با تروریسم مبارزه کرد و باید با آن به‌طور ریشه‌ای برخورد کرد.

  وی در پایان نسبت به توسعه همکاریها با ایران در عرصه‌های مورد علاقه دو کشور ابراز امیدواری کرد.

  انتهای پیام/*
  تاريخ ۳ مهر ۱۳۹۵      
  ,, ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  

  منتظر نظر شما هستیم !