نامه جمعی از اساتید و طلاب بسیجی حوزه های علمیه سراسر کشور | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 129089
  سرویس خبری: اجتماعی,اخبار ویژه,اسلایدر,اقتصادی,بین الملل,حوزه,دین و اندیشه,سرخط اخبار,سیاست خارجه,علمی,فرهنگی,نظامی,یادداشت
  تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۳۹۵ - ۰۵:۲۶
  %d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87
  چاپ خبر

  اگر روابط سیاسی دول اسلامی با بیگانگان موجب استیلای آنان بر بلاد مسلمین یا نفوس و اموالشان شود یا موجب اسارت سیاسی مسلمین گردد بر روسای دولت ها حرام است که چنین روابط و مناسباتی داشته باشند و پیمانهایشان باطل است و بر مسلمین واجب است که آنها را ارشاد کنند و آنان را ولو با مقاومت منفی و ترک این گونه روابط ملزم نمایند.

  به گزارش گروه سیاسی هادیان البرز ؛ جمعی از اساتید و طلاب بسیجی حوزه های علمیه سراسر کشور در نامه ای مواضع خود را پیرامون قرار داد ننگین FATF و SDN  ابراز داشتند. در ادامه متن این نامه را می خوانید :

  بسم الله الرحمن الرحیم

  و لن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا

  اگر روابط سیاسی دول اسلامی با بیگانگان موجب استیلای آنان بر بلاد مسلمین یا نفوس و اموالشان شود یا موجب اسارت سیاسی مسلمین گردد بر روسای دولت ها حرام است که چنین روابط و مناسباتی داشته باشند و پیمانهایشان باطل است و بر مسلمین واجب است که آنها را ارشاد کنند و آنان را ولو با مقاومت منفی و ترک این گونه روابط ملزم نمایند. تحریر الوسیله ج۲ ص۳۲۹

  ما از حمایت دوستانمان در منطقه دست نخواهیم کشید. از ملت مظلوم فلسطین ، از ملت مظلوم یمن ، از ملت و دولت سوریه ، از ملت و دولت عراق ، از مردم مظلوم بحرین ، از مجاهدان صادق مقاومت در لبنان و فلسطین ؛ {اینها} همواره مورد حمایت ما خواهند بود. امام خامنه ای خطبه های نماز عید فطر ۱۳۹۴

  در دیدگاه فقه اسلامی ، خصوصا فقه امامیه ، سلطه و چیرگی دشمنان بر جامعه اسلامی و مسلمانان امری نارواست و برتری کفار بر مسلمین چه در نظام تکوین و چه در نظام تشریع ممکن و پذیرفتنی نیست. با توجه به این عقیده هر گونه مبادلات و مراوداتی که باعث افزایش و گسترش نفوذ غیر مسلمانان و بیگانگان در جامعه اسلامی گردد به نحوی که آنان بتوانند در امور مسلمین دخالت کنند، ممنوع و نا صحیح تلقی می شود.

  طبق اصل ۱۵۲ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:

  سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر اساس نفی هرگونه سلطه جویی و سلطه پذیری ، حفظ استقلال همه جانبه و تمامیت ارضی کشور، دفاع از حقوق همه مسلمانان و عدم تعد در برابر قدرت های سله گر و روابط صلح آمیز متقابل با دول غیر محارب استوار است.

  طبق اصل ۱۵۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران :

  هر گونه قرار داد که موجب سلطه بیگانه بر منابع طبیعی و اقتصادی ، فرهنگ ، ارتش و دیگر شئون کشور گرددممنوع است. سازمان ها و نهاد های بین المللی که عمدتا توسط آمریکا و کشورهای همسو طی ده های اخیر پایه گذاری شده است، عملا در راستای سیاست های آمریکا و در جهت سلطه بر دیگر کشور ها عمل میکنند. آمریکا از NPT ( معاهده منع گسترش سلاحهای هسته ای ) برای کنترل فعالیت های هسته ای کشورهای نا همسو و از MTCR ( رژیم کنترل فناوری موشکی ) برای کنترل فعالیت های موشکی و از FATF  برای کنترل فعالیت های مالی این کشور ها به عنوان اهرم هایی در جهت تغییر رفتار سیاسی آنها بهره می برد.

  از آنجا که هماهنگی مدیریت شده ای بین نهادها و سیاست های برنامه ریزی شده از سوی آمریکا وجود دارد، انجام هر نوع تعامل و توافق بین المللی می بایست با نگاه تیزبین به سایر عوامل همراه باشد، در غیر این صورت توافق کننده در خدعه بازی قدرت های سلطه گر گرفتار خواهد آمد.

  قرار گرفتن تنها دو کشور ایران و کره شمالی در لیست سیاه FATF به بهانه خطر بالای پولشویی و تامین مالی تروریسم، به خوبی بیانگر سیاسی بودن اقدامات این گروه در راستای سیاست های آمریکاست. غفلت تیم مذاکره کننده از حل معضل FATF ( حتی بر روی کاغذ ) اشتباهی بزرگ بوده است که در پس پرده خدعه ها و اقدامات فریبکارانه آمریکایی ها مخفی ماند و اینک بعد از انجام کامل و یگجای تعهدت جمهوری اسلامی ایران نقاب از چهره نیرنگ برداشته شده است.۷

  تسری تحریم نهادها و اشخاص حقیقی و حقوقی مندرج در لیست SDN برجام به مبادلات بانکی داخل کشور که نهادهای مهمی چون وزارت دفاع، سپاه پاسداران، قرارگاه خاتم الانبیا (ص) ، بانک انصار ، بانک صادرات و بیش از ۱۷۰ مورد دیگر را در بر می گیرد، اقدامی برنامه ریزی شده در جهت تحریم انقلاب از درون و بازی در زمین توطئه دشمن و ضربه از داخل بر پیکر ظام اسلامی است.

  ما جمعی از استید بسیجی حوزه های علمیه ضمن محکوم کردن عقد این قرار داد FATF که باعث تسلط کفار بر مسلمین می شود و از دولت جمهوری اسلامی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران خواستاریم جلوی این قرارداد غیر شرعی و غیر قانونی را بگیرند و جامعه اساتید روحانی بسیجی روشنگری ها و تبیین خود را در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری ادامه می دهد.

  والسلام علی من اتبع الهدی

  جمعی از اساتید و طلاب بسیجی حوزه های علمیه سراسر کشور

  انتهای پیام/
  تاريخ ۳ مهر ۱۳۹۵      
  ,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  

  منتظر نظر شما هستیم !