ژله 7 لایه | هادیان البرز
 • آرشیو
 • پیوند ها
 • درباره ما
 • خوراک RSS
 • FeedBurner
 • تماس با ما
 • پر بازدیدترین ها
  استان البرز
  پر بیننده ترین نماها
  کد خبر : 129143
  سرویس خبری: اجتماعی,سبک زندگی,هنری,وبلاگستان
  تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۳۹۵ - ۰۵:۴۷
  111
  چاپ خبر

  ژله ها را همه دوست دارند و این روزها زینت بخش میزهای مجالس و میهمانی ها شده است.

  گروه سبک زندگی هادیان البرز برای خانم های خانه داری که قصد تهیه ژله های متفاوت و رنگارنگ را دارند روش تهیه این سبک ژله را تقدیم می کند به امید  آن که مورد پسند و استفاده عزیزان قرار بگیرد.

  طرز تهیه و مواد لازم این ژله ۷ لایه به شرح زیر است :

   

  طرز تهیه:

  برای لایه اول، سه چهارم پیمانه آب را در یک ظرف مناسب بریزید و اجازه دهید به طور کامل بجوشد. سپس یک بسته پودر ژله آلبالو را در آب حل کنید. بعد از حل شدن، از روی حرارت بردارید و سه چهارم پیمانه آب سرد را به آن بیفزایید. به هم بزنید و در یک ظرف مناسب بریزید . به مدت ۴۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

  برای لایه دوم، یک دوم پیمانه آب را بجوشانید. ژله توت فرنگی را در آن حل کنید و سپس یک دوم پیمانه آب سرد و یک دوم پیمانه شیر خشک را روی آن بریزید. سپس خوب به هم بزنید و روی لایه اول بریزید. برای ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

  برای لایه سوم، مانند لایه اول عمل کنید و پودر ژله لیمو را اضافه کنید. سپس روی لایه دوم بریزید و به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید.

  برای لایه چهارم، یک دوم پیمانه آب داغ آماده کنید و دوباره پودر ژله لیمو را در آن حل کنید. از روی حرارت بردارید و یک دوم پیمانه آب سرد و یک دوم پیمانه شیر خشک به آن اضافه کنید. روی لایه سوم بریزید و ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

  برای لایه پنجم نیز مانند لایه سوم عمل کنید و پودر ژله پرتغال را اضافه کنید و روی لایه چهارم بریزید و به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

  برای لایه ششم نیز مانند لایه دوم عمل کنید و پودر ژله تمشک را در آن حل کنید و روی لایه پنجم بریزید و به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

  برای لایه هفتم، سه چهارم پیمانه آب داغ آماده کنید و پودر ژله توت فرنگی را در آن حل کنید. از روی حرارت بردارید و یک دوم پیمانه آب سرد و یک دوم پیمانه شیر خشک به آن اضافه کنید و روی لایه ششم بریزید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه در یخچال بماند. سپس با خامه و گردوی خرد شده آن را تزیین کنید.

  مواد لازم:

  یک بسته پودر  ژله توت فرنگی

  یک بسته پودر ژله لیمو

  یک بسته پودر ژله آلبالو

  یک بسته پودر ژله پرتغال

  یک بسته پودر ژله تمشک

  چهار و یک دوم پیمانه آب جوش

  چهار و یک دوم پیمانه آب سرد

  یک و یک دوم پیمانه شیر خشک

  خامه به مقدار لازم

  یک دوم پیمانه گردوی خرد شده

  انتهای پیام/
  تاريخ ۵ مهر ۱۳۹۵      
  ,,

  شماره پیامک: 10000353817190
  ایمیل مستقیم: hadianealborz@gmail.com

  اخبار مرتبط

  

  منتظر نظر شما هستیم !